Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Další studentský festival je tu, nabídne bohatý program. Odhalí i sochu Komenského na Národní třídě

Svátek všech studentů je po roce opět tady. Jubilejní 10. ročník největšího českého studentského festivalu představí 20. až 28. března nabitý program plný přednášek, workshopů, promítání, výstav, performancí a divadelních představení. Vrcholem festivalu bude již tradičně závěrečná středeční Hudební noc, v rámci níž se na 8 pódiích v okolí Národní třídy představí přes 50 mladých interpretů. Vše za jednotné, studentsky přátelské vstupné 120 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. 

 Student Fest se od svých začátků v roce 2009 již třetím rokem rozrůstá na několikadenní akci, na které se představí ti nejlepší z řad studentů i významných osobností z České republiky. „Letošní 10. ročník Student Festu chceme celkově pojmout jako oslavu. Nejen že své narozeniny slaví Student Fest, ale také náš patron Jan Amos Komenský, který má v den konání hudebního programu 426. narozeniny. K této příležitosti budeme na Národní třídě odhalovat jeho sochu, kterou studenti společně vytvoří a věnují ji našemu patronovi,“  říká organizátorka festivalu Adéla Dvořáková.

Představí se ty nejlepší mladé kapely

Festival každý rok představuje nadějné mladé interprety, kteří dostanou možnost vystoupit po boku starších a zavedených jmen. Jinak tomu nebude ani letos. Vystoupí například MC Gey, Cocoman nebo Bad Karma Boy (SK). O přízeň publika ale i množství agentů z velkých českých festivalů, kteří se budou po akci pohybovat, však budou bojovat zejména studentské kapely. Za zmínku stojí například kapely ROLE, 1flfsoap, The Silver Spoons nebo Branko’s Bridge. Student Fest se snaží začínajícím interpretům aktivně pomáhat. Z dramaturgického hlediska vybírá to nejzajímavější, co současná mladá hudební scéna nabízí.

Afterparty s top Djs

Již tradiční afterparty letos opět proběhne na třech stagích v klubu Chapeau Rouge. Hlavním jménem dnb stage bude PIXIE, kterého podpoří TOD, Hlava, Baddrick & Metroc nebo DUNENI.CZ. O spodní stage se postarají KEWU, notsureyet a UNKNXWN z UNIZONE crew.

Doprovodný program opět nezklame

V rámci Student Festu se na pražských gymnáziích uskuteční bloky přednášek na téma Buď Občanem. Přednášejícími budou např. Petr Pithart nebo Tomáš Halík. Návštěvníci se mohou těšit také na studentský sekáč a přednášky o udržitelnosti módy, na interaktivní workshop pod taktovkou autorek blogu CzechZeroWaste, výstavu fotek mladých fotografů, autorská čtení básníků, slam poetry v podání Anatola Svahilce a Adeladly nebo na nevšední loutkové divadlo. V úterý 27. Března se uskuteční debata ředitelů pražských gymnázií na téma výhody a nevýhody alternativního a klasického vzdělávání. Následně proběhne studentská seznamka a promítání krátkých studentských filmů v Kino Ponrepo. V pátek 16. března bude program v Klubu FAMU věnován zejména začínajícím kapelám.

Centrum Prahy se tak díky Student Festu opět promění v jeden festivalový prostor. Snížené vstupné za celý festival do 26 let činí 120 Kč v předprodeji a 150 Kč na místě. Ostatní si připlatí stovku navíc. Lístky je možné zakoupit na: https://goout.net/cs/listky/student-fest-2018/nxbc/

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu www.studentfest.cz.

Podobné příspěvky

Nejslavnější mimozemšťan světa přijede do Prahy

Afri

Pozvánka na dostihy do Chuchle – Cena Pražského zpravodaje

Ilja Hynek

Tereza Pergnerová a Josef Formánek vypráví o svých životech

Jaroslav Hauer