Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Pozvánky na akce Tanec

Do Prahy přijíždí Rhythm of the Dance a přináší tradici keltského tance a hudby

Rhythm of the Dance

Rhythm of the Dance patří mezi nejstarší taneční show, které přináší milionům fanoušků po celém světě tradici keltského tance a hudby. Nyní irská show Rhythm of the Dance míří poprvé také do Česka. Divákům se představí 13. listopadu v Kongresovém centru.

Irsko přijíždí do Prahy. Show Rhythm of the Dance, kterou ve světě viděly miliony lidí poprvé v Česku

Rhythm of the DanceKdyž se v roce 1994 organizátoři Eurovize, jež se konala v Irsku, rozhodli vyplnit přestávku vystoupením Riverdance, znamenalo to revoluci pro irský tanec. Jeho moderní podoba vychází z původních irských tanců obohacených o step dance. Také soubor Rhythm of the Dance, jenž vznikl v roce 1998, naskočil na populární vlnu moderních irských tanců. Na ty tradiční ovšem nezanevřel a jejich show je vyváženou kombinací obou. Původní i moderní irské tance jsou ostatně dodnes živou součástí kultury ostrovního národa.

Od druidů do irských hospod

Dvouhodinová show provede publikum bohatou historií Irska a přenese jej do starodávné země druidů i současných dublinských uliček a pubů. Příběh začíná u mohylového monumentu Newgrange, kdy diváci zažijí magické období prastarých keltských kmenů. Dále se s irskými imigranty vydají na cestu do Ameriky a nakonec se vrátí zpět do energického Irska.

Češi si irskou kulturu velmi oblíbili. Proto jsme se rozhodli přinést jim tradiční a autentickou show, kterou u nás ještě neměli možnost vidět. Rhythm of the Dance patří mezi nejstarší irské soubory reprezentující svoji rodnou zemi a svými vystoupeními okouzlují publikum po celém světě už čtvrt století. Věřím, že pro českého diváka to bude nezapomenutelný zážitek,“ říká Květa Havelková, mluvčí společnosti JVS Group.

Pravá irská tradice

Kromě špičkových tanečníků se na pódiu objeví také hudebníci a zpěváci. Pro irskou hudbu, jež částečně vychází z keltské kultury, jsou typické dudy, housle, píšťala, akordeon a bodhrán, tradiční irský rámový buben. 

Součástí představení bude též sean-nós. Termín znamená v překladu „po staru“ a může odkazovat k hudbě i tanci. Zpěv sean-nós je forma tradiční irské vokální hudby bez doprovodu, zpravidla se jedná o silně emotivní písně. V případě tance se jedná o převážně sólovou formu založené na improvizaci. Diváci se zkrátka mají 13. listopadu v Kongresovém centru nač těšit.

Vstupenky jsou nyní v prodeji v síti Ticketportal.cz.

YouTube video ZDE

 

O JVS GROUP 

Producentská a promotérská agentura, která již od roku 2000 baví své publikum a stala se jedním z největších středoevropských producentů v oblasti zábavy. JVS GROUP přiváží nejen velké koncerty, jako byla série koncertů Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera, Mireille Mathieu nebo Kelly Family, ale soustředí se také na světové výstavy. V České republice, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku prezentuje velkolepé výstavy velkých zahraničních produkcí: Tutanchamon, Titanic, Bodies, Mumie světa, Poklad Inků a také největší touringovou výstavu o pilotovaných letech do kosmu Cosmos Discovery, která je momentálně otevřená v Bratislavě. V Brně na Výstavišti pak pod hlavičkou JVS Group vyrostl dobrodružný park Šmoulové – Magický svět.

WEB: www.jvsgroup.cz

IG: https://www.instagram.com/jvsgroup/

www.jvsgroup.cz

Martin Roháček

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

Andělé slaví třicítku hudbou

Afri

Dobový průvod, Běh hasičů do Svatohorských schodů

Afri

Křest alba DETEKTOR ve vyprodaném SaSaZu

Afri