Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Do Pražské tržnice s dětmi na na divadelní představení i kreativní dílny

Každou středu od 16:00 se  mohou návštěvníci těšit na divadelní představení Studia Damúza. V srpnu na ně čeká Otěstánek, Hodina modrých slonů, Perníková chaloupka a Špílmachr: Faust. A zatímco budou děti sledovat pohádku zdarma, dospělí si mohou nakoupit v Hale 22 – největším zeleninovém tržišti s celoročním provozem. Trhy v hale 22 fungují po celý rok, šest dní v týdnu a své zboží zde nabízí více než padesát prodejců a farmářů.

Do Pražské tržnice s dětmi na na divadelní představení i kreativní dílny

Studio Damuza Středy a pátky patří Klubíčku, dílnám pro děti na Burze #4, kde naleznete dětské hřiště s příjemným posezením a barem. Naučíte se vyrobit si harmoniku nebo piškvorky na cesty.

Divadelní představení, workshopy i prostor k hrám.

Pražská tržnice poskytuje dětem také možnost volného pohybu v bezpečném prostoru bez aut. Vezměte kolo, odrážedlo, brusle nebo skate a objevujte zákoutí historického areálu bývalých jatek, občerstvit se pak můžete třeba ve Food Truck Pointu.

Pražská tržnice zve do svých prostor děti a dospělé na pravidelný program zdarma.

Autoři pravidelných středečních představení, Studio Damúza působí na divadelní scéně od roku 1999, pod značkou se skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky a ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. V tvorbě se zaměřují na autorské inscenace, především na loutkové, výtvarné a objektové divadlo.

Generálka-otesanekPřijďte 4. srpna na  Otěstánka – o těstu, chlebu, zadělávání, a pečení s inspirací v díle K. J. Erbena. Tradiční pohádkový příběh ožívá v kuchyni jedné domácnosti. Muž a žena zadělávají chléb, jejich představy a sny se otiskávávají do těsta, které kyne rychleji než by si sami přáli…

11.srpen patří Hodině modrých slonů. Co byste si přáli? Auto. Bárbínu. Kačenku. Medvěda. Králíčka. Živýho. Sáňky s červeným řemínkem. A co jste dostali minule? A loni? A předloni? Kde skončí hračky, které už si ani nepamatujete, že jste dostali? Pamatují si ony vás? Kde se kupují sloní oči? Zuzanka s Tomášem jedno rozbili a teď musí sehnat nové, protože jinak už nikdy nenasněží a Vánoce nepřijdou.

Pražská tržnice18.srpna se podíváme do Perníkové chaloupky. Loutková pohádka o Jeníčkovi a Mařence, kteří zabloudí v hlubokém lese. Ale naštěstí v dálce uvidí světýlko. Pohádka o tom, že i ten nejsladší perníček může někdy zhořknout v ústech. A že nic není takové, jaké by se na první pohled mohlo zdát.

Srpnový program u Haly 22 zakončí 22. srpna Studio Damúza hrou Špílmachr: Faust. Tradiční česká dramatická kuchyně plná loutek ovoce a zeleniny bohatá na smích, slzy a vitamíny!  Pohádkový program pokračuje i v září, sledujte www.prazska-trznice.cz

YouTube:

Damúza: https://youtu.be/diHUUMTdffI

Pražská tržnice:  https://youtu.be/FsEEHBdmQ6w

www.prazska-trznice.cz

www.facebook.com/prazskatrznice

Program Klubíčka pro děti www.facebook.com/Burza4zahradka

Podobné příspěvky

V Atriu Flora proběhne další ročník oblíbené akce Army den

Afri

Ewa Farna a její narozeninová show

Šebík

Pozdravy Kaštánkovi do nebe, … z pekla

Afri