Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Dvě výstavy na Novoměstské radnici v Praze / Spolu II / Perspektivy

Společná výstava Nového sdružení pražských umělců, spolku založeného v roce 1992 Jiřím Načeradským, v obrazech, grafikách, fotografiích i plastikách, nabízí díla zastupující řadu stylů moderního, klasického i poněkud netradičního umění. Cílem expozice je, jako vždy, kromě seznámení odborné i laické veřejnosti s tvorbou členů sdružení, i obohacení kulturní nabídky v Praze.

radnice3. 8. – 1. 9. Galerie v přízemí, otevřeno út-ne 10-18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč

http://www.nrpraha.cz/program/1267/spolu-ii/

Perspektivy

Perspektiva: Hledisko. Stanovisko. Pohled do dálky. Vyhlídky do budoucnosti. Úhel pohledu. Tím vším a mnohým dalším může perspektiva být. Společná výstava pěti mladých umělkyň (Lenky Krkavcové, Lenky Lormanové, Elišky Astlové, Pavly Šebkové a Hany Šmidrkalové), jejichž cesty se protly v ateliéru Art & Design Institutu pod vedením doc. ak. mal. Romana Franty a které každému, kdo by měl chuť se dívat, chtějí nabídnout svou vlastní vizuální perspektivu. Autorky k divákovi promlouvají každá svým vlastním výtvarným jazykem, a ať už mu předkládají pohled na lidské tělo, interiér, vodní hladinu, slunce či krajinu, spojuje je hravá barevnost i hledání nových úhlů pohledu na svět.

4. 8. – 3. 9.  Galerie ve věži, otevřeno út – ne 10–18 hod, vstupné v souvislosti se vstupem na věž – plné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč.

http://www.nrpraha.cz/program/1271/perspektivy/

Petra Baďurová

www.nrpraha.cz
www.facebook.com/nrpraha

Podobné příspěvky

Studenti Arts managementu pořádají kurzy dobové keramiky

Afri

Malostranská beseda v listopadu

Šebík

Křest remixu písničky Červenám a představení tour ČERVENÁM 2015

Šebík