Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Festival Bonjour Budějovice organizuje Francouzská Aliance Jižní Čechy

Festival-Budejovice

Akce je vrcholem oslav francouzské, frankofonní a české kultury, si klade za cíl oslavovat přátelské vztahy mezi Francií a Českou republikou. Letos již 26.ročník bude opět poctou partnerství mezi Lorientem (Bretaň, Francie) a Českými Budějovicemi (jižní Čechy, Česká republika).

Od pondělí 13. do neděle 19.června 2022 Festival Bonjour Budějovice

Festival Bonjour BudějovicePřátelství mezi Českými Budějovicemi a Lorientem není žádnou novinkou, protože tyto dvě města jsou partnerskými už od roku 1977. Toto partnerství bylo vždy aktivní a svědčí o tom i každoročně organizovaný Festival Bonjour Budějovice a pravidelné návštěvy delegace zvolených zástupců města Lorient. Letošní ročník slibuje příjemné chvíle díky ochutnávce francouzských vín, vernisáži umělce Yppahhappy, ochutnávce francouzských a českých ciderů, ochutnávce belgických piv a sýrů, několika bezplatným koncertům organizovaných Josefem Kordou v rámci Světového svátku hudby, koncertu francouzské skupiny Oulala Jazz Band a francouzskému trhu s patnácti českými a frankofonními obchodníky.

Francouzská Aliance je neziskové, nepolitické a nenáboženské sdružení založené v roce 2004. Propaguje francouzský jazyk a frankofonní kultury prostřednictvím kurzů, které nabízí a přibližně čtyřiceti akcí, které každoročně pořádá pro všechny skupiny veřejnosti. Svou činností přispívá ke kulturní dynamice jižních Čech a k podpoře francouzsko-české spolupráce.

Francouzská Aliance je nedílnou součástí sítě jihočeských sdružení. Jako aktivní hráč se snažíme budovat partnerství s našimi kulturními a vzdělávacími partnery, abychom mohli obyvatelům jižních Čech nabídnout originální a eklektický kulturní program i kvalitní nabídku vzdělání.

Město České Budějovice podporuje sdružení od samého počátku a jsme rádi, že díky němu můžeme představit přehled podpořených aktivit. Můžeme také počítat s podporou od Jihočeského kraje, který každoročně částečně financuje jeden z našich kulturních projektů v rámci mezinárodní spolupráce.

Festival Bonjour Budějovice je organizován ve spolupráci s městem České Budějovice, městem Lorient a Josefem Kordou a podporován Jihočeským krajem, firmou Red Fox Event, firmou Eurovia CS a Francouzským velvyslanectvím v České republice.

Josef Korda

 

 

Podobné příspěvky

Přijďte na Vepřobraní: Ochutnejte čerstvě uvařené pivo i speciality na dvoře pivovaru!

Jaroslav Hauer

Pozvánka na 6. ročník Šumavské 30

Šebík

Pozvánka do kina: Babovřesky 3

Afri