Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

„Já zkrátka tančím, jak Sandra píská“

ALEXANDRA HEJLOVÁ

VÝTVARNICE ALEXANDRA HEJLOVÁ TANČILA VE SPOLEČNOSTI JANDY, KUŽELKY I BAŤKA. KDO DALŠÍ SE U NÍ V KOLE OTOČIL?

V muzeu Salvador Dalí Enigma se již po druhé konala slavností vernisáž výstavy umělkyně Alexandry Hejlové. Na tanec se ale nakonec nedostalo – bylo ho totiž dost na plátnech. Výstavu s příznačným názvem TANČÍM, pokřtilo sedm slavných kmotrů.

ALEXANDRA HEJLOVÁPrvní z kmotrů kdo kývl Alexandře na pozvání, byl zpěvák Dalibor Janda. “To nepotřebuje ani slov, to je jako s kapelou Beatles, můžu říct jenom, že je to krásný.

Obraz jsem si už vybral, a když dostanu slevu, tak ho beru,” svěřil se Janda. Další z mužů, kteří Hejlové pomohli výstavu zahájit, byl moderátor Slávek Boura, který se také chopil moderátorského pultíku. “Jsem hrdý a moc rád, že kamarádka a talentovaná umělkyně vystavuje s mým oblíbeným tvůrcem Salvádorem Dalí, těším se na druhé otevření její výstavy v zajímavých a inspirativních prostorách, protože inspirací v našem světě není nikdy dost,” podotýká nadšeně Boura.

Připojil se i Alexandry životní partner zpěvák a hudebník Jindřich Kraus, který s humorem sobě vlastním prohlásil. „Já zkrátka tančím, jak Sandra píská.“ Další herci, kteří se ujali žezel kmotrů, byli Martin France a Jan Kuželka: “Jedním slovem krása.

ALEXANDRA HEJLOVÁSandra má opravdu talent a je mi ctí, že jsem ji mohl poznat,” svěřil se s dojetím herec Kuželka. Další z kmotrů byl herec a zpěvák Petr Batěk: „Být jedním z kmotrů Sandřiny výstavy je pro mě čestným úkolem. Nejen, že mám výtvarné umění jako takové velmi rád, smekám před Sandřinými světovými úspěchy. A mimochodem, je to také jedinečná příležitost, podívat se do muzea Salvádora Dalího,“ říká Batěk.

Prodejní výstava Alexandry Hejlové v prostorách muzea Salvador Dalí se koná ve dnech 21. až 30. 10. 2022.

 “”Muzeum Salvador Dalí – Enigma, zůstane otevřeno pro veřejnost pouze do konce října. Část jedné z největších celosvětově uznávaných soukromých sbírek umělecké tvorby velikána surrealismu, Salvadora Dalího byla zapůjčena do Prahy na konci roku 2019 a těšila se velmi pozitivním ohlasům. Aktuálně probíhá výběr atraktivních prostor, které umožní oslovit a uchvátit milovníky Dalího a nejenom je. V těch budu pokračovat také ve spolupráci právě s Alexandrou Hejlovou a naše spolupráce se naopak ještě víc rozšíří,” nechala se slyšet ředitelka muzea Irena Limbergová.

Foto: Jana Tesaříková

Alexandra Hejlová

Podobné příspěvky

Muzeum Salvadora Dalího v Praze – Enigma

Afri

Kino Ponrepo promítne vzácné filmy od polárního kruhu

Šebík

Pozdravy Kaštánkovi do nebe, … z pekla

Afri