Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Jan Klatovský bude bojovat v Berlíně s hřeby na kolech

Český závodník na ledové dráze Jan Klatovský se 5.-6.3.2016 představí v Berlíně. Postoupil z Challenge díky divoké kartě. Jeho bratr Antonín však v Berlíně závodit nebude.

Challenge, uskutečněná ve Strömsundu, byla důležitá hned pro několik jezdců. Česká republika měla zastoupení v podobě Jana a Antonína Klatovského. Přímo do světového šampionátu postupovalo prvních osm závodníků a samozřejmě loňský mistr světa. Bohužel se Jan ani Antonín osmému místu nepřiblížili a tak o jejich budoucnosti ve světovém šampionátu rozhodovalo udělení divokých karet. A právě ohledně divokých karet se v českých vodách plochodrážního světa rozbouřila ostrá debata. Jan Klatovský se do mistrovství podívá, jemu byla divoká karta udělena, ovšem takové štěstí neměl jeho bratr Antonín. Ten z Challenge nepostoupil ani díky divoké kartě, tu dostali jiní závodníci. Proč? To lze jen odhadovat. Ironií však zůstává, že divokou kartu dostal finský závodník Anti Aakko, který byl zraněn i Günther Bauer, který závod nedokončil.

Ač kolem Challenge je spíše negativní ohlas co se Čechů týče, neváhejte a pojeďte podpořit do Berlína Jana Klatovského, který jistě udělá vše proto, aby ukázal, že mu karta nebyla udělena jen tak. Mimo jiné se také v hlavním městě Německa uskuteční mistrovství světa v rychlobruslení, kde nás bude reprezentovat skvělá Martina Sáblíková ve víceboji a tak si ledu užijete při teplé zimě dost.

Těšit se můžete nejen na reportáž o výkonu Jana Klatovského, ale i na článek o Berlíně.
52eea2ce5960f8160e250100-172369

Podobné příspěvky

Národní přehlídka plemene koní Shagya arab

Redakce

Letní kino na Střeleckém ostrově ovládne vášeň

Redakce

Výstava Kouzlo Vánoc v Troji ve skleníku Fata Morgana

Redakce