Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Kiwanis panenky v Pasáži českého designu

Kiwanis panenka je jeden z dlouhodobých projektů Kiwanis International, charitativní dobrovolnické organizace, jejímž hlavním posláním je pomoc potřebným dětem. Je to sice malá látková panenka, ale má velký úkol – pomáhat hospitalizovaným dětem přečkat dobu, kterou musí trávit v nemocnicích a na vyšetřeních.

Kiwanis panenka – látkový kamarád pro děti v nemocnicích

S dětmi Kiwanis panenka absolvuje celý nemocniční pobyt a stává se z ní kamarád do pohody i nepohody, kterého si pak mohou vzít s sebou domů. Dětem pomáhá pochopit, co je na vyšetřeních čeká a jak bude probíhat jejich léčba, zdravotníkům zase usnadňuje komunikaci s těmito malými pacienty a pomáhá jim zjistit, co děti trápí. V ČR a SR zpříjemňuje Kiwanis panenka dětem jejich pobyt v nemocnicích již více než 20 let.

V Pasáži českého designu (budova ČNB v Praze) právě probíhá výstava Kiwanis panenek – kromě čistě bílých Kiwanis panenek, které dostávají děti při příchodu do nemocnic, zde uvidíte také panenky vymalované známými osobnostmi, které projekt podporují. Jsou jimi například Lucie Bílá, Jan Pirk, Tomáš Rosický a další.

Srdečně vás zveme na Charitativní odpoledne s Kiwanis panenkou plné zábavy pro děti a rodiče v neděli 27. 8. od 15:00 do 18:00 v Pasáži českého designu. Na kávu, dort či zmrzlinu si (nejen) v průběhu tohoto odpoledne můžete zajít do GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee, která tvoří celé akci zázemí.

Veronika Straková

Pasáž českého desingu

Podobné příspěvky

Rádi bychom Vás pozvali na BENEFIČNÍ VEČER PRO BUBEC s aukcí současného umění

Šebík

Divadlo Na zábradlí oslaví 60 let existence premiérou hry Persony a narozeninovým večírkem

Šebík

V pátek a v sobotu 3. a 4. srpna pokračuje festival HRADY.CZ na malebném Rožmberku nad Vltavou

Šebík