Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Klusáci odstartují sezónu ve Velké Chuchli v sobotu – 8.4.2023

chuchle-klusaci

V Chuchle Areně Praha  bude zahájena klusácká sezona. Poběží se mimo jiné Velikonoční cena a první díl  celoročního seriálu Prix Trotteur Francais. Cena Pražského magazínu se poběží v 16 hodin a startovní pole nabízí vyrovnané soupeře. 

klusaci

Klusák je kůň běhající klusácké dostihy. Při závodech je zapřažen do sulky, ve které sedí jeho jezdec. Klusák nesmí za dostihu přejít do cvalu. Původ tohoto poměrně mladého odvětví dostihového sportu najdeme v Americe, Rusku a Francii. U nás byli velmi populární především za první republiky. Klusáckým srdcem Evropy byla 8 let pražská Letná, kde vzniklo klusácké závodiště z původního stadionu, odkud odešli sportovci do nového Masarykova (později Strahovského) stadionu.

Kolagen pro koně? Podávejte jim ho denně a uvidíte ten rozdíl

CollagenÚčinky kolagenu na lidi jsou nepopíratelné a správně nastavena kúra dokáže člověku opravdu změnit život. Proč tedy nedopřát kvalitní výživový doplněk a s ním i pevné zdraví i našim domácím mazlíčkům? U zvířat, stejně jako u lidí, není bohužel vlastní tvorba kolagenu neomezená. Kolagen jako důležité pojivo buněk může zejména ve vyšším věku, nebo při vysoké fyzické zátěži, chybět i zvířatám.

 

Proto vznikl Incapet Collagen, výjimečný doplněk určený k užívání speciálně pro zvířata.

Kolagen pro koně je často skloňovaným tématem, které se běžně dostává k majitelům zvířat již přes doporučení veterináře. U koňů je totiž zvláště důležitá schopnost regenerace kloubů, chrupavek a šlach. Kromě opravdu bolestivých nepříjemností pro zvíře, může nedostatek kolagenu vést ke zraněním, jejichž léčení může být pro majitele velmi nákladné. „Kolagen tvoří 30% bílkovinné tkáně v těle zvířete a až 70% kůže. Jeho nedostatek může stát za velkým množstvím problémů,“ přibližuje MVDr. Markéta Sedlinská z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Podobné příspěvky

Višva Guru Díp Hindu Mandir Česká republika…

Šebík

Mezinárodní street art festival OFF THE WALL 2023

Redakce

Richard Pachman, Dita Hořínková – Adventní benefiční koncert v úterý 14. 12. 2021 v 19:00

Šebík