Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

LEGENDY přivážejí úžasné automobily a osobnosti!

LEGENDY

LEGENDY jsou prestižní automobilovou slavností s mnohaletou historií. Od počátku byly realizovány s maximální péčí a svým rozsahem nemají v České republice obdoby. LEGENDY jsou svátkem pro fanoušky zajímavých vozidel. Návštěvníci mohou obdivovat vozy od historiků po současnost. Celkový počet představených vozidel čítá cca. 1000 kusů v hodnotě 1 miliardy korun. Slavnost není o cenovkách, ale o vášni, designu, přátelství a poselství. O tom jsou LEGENDY. Součástí velké přehlídky jsou rozhovory se zajímavými osobnostmi motoristického světa. Pozvání přijali: Ondřej Klymčiw, Martin Macík, stáj Buggyra, Dominik Střítecký, Richard Chlad, Radim Passer, Filip Turek, Vojta Štajf, Tomáš Ouředníček a mnoho dalších.

LEGENDY 2022- motoristická slavnost

Náročná přípravná doba a současné ekonomicko-politické klima je náročné i pro slavnost LEGENDY. Je třeba myslet  pozitivně a tvořit velké věci. Slavnost je o nadšení, vášni a radosti. “Každý má svou Legendu! Proto jsem slavnost kdysi nazval “LEGENDY”. Pro mladého návštěvníka je legendární automobil Bugatti Veyron, pro staršího návštěvníka jsou to vozy z dětství. Na Legendách si každý najde svou legendu. Pro rok 2022 jsem připravil velký dárek pro mladé návštěvníky a rodiny. Děti a mládež do 18 let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Věřím, že tento dárek přispěje k popularizaci techniky, designu a vášně pro čtyři kola. Věřím, že tatínkové a dědečci budou skvělými průvodci a nadchnou své syny a dcery. Vždyť automobily a motocykly nám dávají svobodu! Svobodu, kterou chceme a která nám umožňuje zažívat nádherné okamžiky svého života.” – říká Lubor Kos – ředitel slavnosti LEGENDY

HIGH LIGHTS slavnosti LEGENDY

SHELL Pavilon rychlosti představí unikátní supersporty. Z výčtu můžeme odtajnit PAGANI Huayra, LAMBORGHINI ESSENZA, McLAREN P1, MASERATI MC12 + dalších 20 strojů. V hale je několik tisíc koní uzavřených v motorech. Design, unikátnost a možnost tyto stroje si prohlédnout z jednoho metru je nezapomenutelným zážitkem. Pavilon Ferrari přináší přehlídku vozů Ferrari od historiků po současnost. Největšími hvězdami je Ferrari LaFerrari a Ferrari SP1. Unikátní stroje ze soukromé sbírky. Vášeň je obsažena v každém modelu Ferrari. Na slavnosti LEGENDY si značka připomíná 75 let své působnosti.

Slavíme 75 let Ferrari velkou přehlídkou a představíme unikátní supersporty v SHELL Pavilonu rychlosti! 

Klubové a závodní louky přinášejí přes 600 exponátů, které se běžně nevidí. Návštěvníci se mohou těšit na krásné přehlídky vozů Lancia, LandRover, Alfa Romeo, FIAT a mnoha dalších klubů. Expozice amerických vozů bude velkoryse pojata od historických vozů po současné unikáty a velké stroje.

Automobilky přivážení své novinky a slavnost má mnoho premiér! ŠKODA Auto představuje novinku Enyaq Coupe spolu s celou výrobní řadou a velkou hostorickou přehlídkou. Také se vozy budete moci svést na testovacích jízdách. Ford AMB přiváží nový Focus a Ranger. Subaru představí novou elektrickou Soltteru. Hyundai přiváží několik premiér a hvězdou bude dodávka STARIA a několik novinek s označením N. Novinky take přiveze LandRover a Jaguar. Nově se představí automobilka MG, která vstupuje na český trh. KIA představí své aktuální modely a největší expozici bude mít tradičně Mercedes-Benz s mnoha novinkami, historickými vozy a velkou přehlídkou divize AMG. 

V sekci motocyklů se představují značky INDIAN, ZERO, Aprilia, Piagio, VESPA, Moto Guzzi, SEGWAY, TGB, Linhai, Access.

Ročník 2022 bude plný nových a zajímavých vozů a motocyklů. Hlavním partnerem slavnosti jsou čerpací
stanice SHELL, které přivezou monopost Formule 1 – Ferrari a další zajímavé aktivity.

Nově budou probíhat testovací jízdy vozů ŠKODA a Hyundai.

Krásné dny přeje Lubor Kos a tým slavnosti LEGENDY

www.LEGENDY.cz

Praktické informace:

– vstupenky možné koupit na slavnosti 600Kč/400Kč
– vstup spodní branou ze Stromovky
– parkování v oblasti Holešovic – doporučujeme MHD
– Sobota 9:00 – 20:00 | Neděle 9:00 – 17:00
– Doporučený Dress code: Smart Casual

Podobné příspěvky

7 proti Thébám – metalová nálož hraná živě a nahlas .

Šebík

MMA je plná ADRENALINU

Jaroslav Hauer

TONYA GRAVES -KONCERT UŽ ZÍTRA

Šebík