Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Mezinárodní prodejní výstava lastur

výstava lastur

Jsme pyšní na to, že můžeme ukázat to nejvzácnější ze svých sbírek, proto naše výstava láká návštěvníky všech generací a to nejen z České republiky, ale i z ostatních států celé Evropy. Svět mořských lastur i ostatních mořských přírodnin je fascinující pro každého, kdo má rád přírodu.

Dopřejte sobě i svým dětem mimořádný zážitek a nechte je nahlédnout do tajemných hlubin oceánů a poodhalte roušku tajemství, jež mořské mušle obklopuje ! Poklady z mělkých vod i hlubin všech moří a oceánů vám dodají energii a uchvátí vás svou krásou !

Český klub sběratelů lastur Vás zve na

XXII. MEZINÁRODNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVU LASTUR PRAHA 2017

  • Sobota 14. říjen od 10 : 00 do 17 : 00 hod.
  • Neděle 15. říjen od 9 : 00 do 15 : 00 hod.

místo konání: KD Ládví, Burešova 1661, Praha 8

výstavaCílem výstavy je snaha přiblížit fascinující svět mořských měkkýšů širší obci obdivovatelů této nádherné části přírody. Je to vůbec největší akce svého druhu ve Střední a Východní Evropě. Téměř na stovce výstavních stolů bude možné spatřit tisíce různých druhů lastur, od běžných až po velmi vzácné hlubokomořské druhy s pestrou škálou barev a tvarů.

Návštěvníky okouzlí a nadchnou ulity od těch nejmenších až po ty největší, často i v rekordních velikostech. Mnohé mušle, které zde budou k vidění, se představí veřejnosti vůbec poprvé a řadu z nich nevlastní ani Národní muzeum. Nebudou chybět ani nově objevené lastury z extrémních hloubek.

Výstavy se zúčastní jako vždy zahraniční sběratelé. Letos v rekordním počtu dvanácti zemí – Slovenska, Anglie, Francie, Polska, Německa, Maďarska, Chorvatska, Rakouska, Itálie a Belgie. Japonska a Senegalu s ukázkami vzácných lastur. Samozřejmě, že členové Českého klubu sběratelů lastur (145 členů) předvedou také to nejzajímavější ze svých sbírek.

Výstavu bude provázet slosovatelná anketa pro všechny návštěvníky o nejzajímavější výstavní kolekci. Tři vylosovaní návštěvníci obdrží jako cenu krásné lastury. Návštěvníci, kteří mají doma nějaké mušle, o kterých by se chtěli něco dozvědět, je můžou přinést a ukázat některému z pořadatelů. Rádi je pomůžeme identifikovat, případně určit jejich hodnotu.

Může být mezi nimi i unikátní a drahý kousek. K dispozici bude pexeso s mořskýni mušlemi, jediné svého druhu.

Výstava bude doplněna o dětský koutek, kde si tvořivé děti samy vymodelují mušle z připravených materiálů a bude na ně čekat mnoho dalších zábavných aktivit.

Na výstavě nebudou chybět mince, známky, telefonní karty s mořskou tématikou a rovněž zkamenělé mušle. Vstupné: 30,- Kč studenti a důchodci a 60,- Kč dospělí Děti do 10 let zdarma

Předseda klubu: Jaroslav Derka

jderka@volny.cz

T – 604821249

 

Podobné příspěvky

Začaly kultovní Hry a hlavolamy

Redakce

Salmovská Literární kavárna

Redakce

Program na červen v Salmovské literární kavárně

Redakce