Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Minipivovary pořádají benefiční pivní festival pro Ukrajinu

restaurace

Více než 30 minipivovarů z celé ČR se sejde na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine. Své stánky postaví v sobotu 4. června, v pražském Kongresovém centru od 11:00 hodin. Stačí si zde zakoupit pivo a máte jistotu, že jste přispěli na dobrou věc. Minipivovary na akci totiž darují desítky druhů piv a veškerý výtěžek z prodeje půjde na konto neziskové organizace Člověk v tísni pro pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu.

Drink For Ukraine vol. 2 

pivoŘemeslné minipivovary, jako například Zichovec, Raven, Libertas, Chroust, Obora, Matuška, Břevnovský pivovar nebo Clock na benefiční festival přivezou zejména speciální piva typu IPA, stout, svrchně kvašené ale (ejly) nebo stále populárnější ovocné kyseláče. Pivovary kromě toho přislíbily na akci poskytnout i jejich raritní lahvová piva, často stařená několik let v dubových sudech. Ty budou na akci dražit nejvyšší nabídce.

Stále platí, že pivovarníci nejsou lhostejní k utrpení ostatních a chtějí pomáhat i tím, co umějí nejlépe, říká spoluorganizátorka festivalu Karolína Chroustovská z pivovaru Chroust. Chtěli jsme festival uspořádat už na samotném začátku války, ale kapacity Kongresového centra byly tehdy potřeba na ubytování lidem prchajícím do Česka před násilím. Využili jsme proto první možný nový termín a akci pořádáme znovu: po dlouhých měsících utrpení, které musejí oběti války zažívat, je totiž pomoc potřeba možná ještě o něco více,

Pro festival se zvedla vysoká vlna podpory z celé republiky včetně větších pivovarů. Finančně i vlastní účastí ji podpoří Plzeňský Prazdroj. Hlavní město Praha poskytne prostory Kongresového centra. Firma manGoweb vytváří zdarma prezentaci festivalu na webu a sociálních sítích. MgA. Přemysl Zajíček přispěl vytvořením vizuální identity. „Podpora festivalu nám opravdu vyrazila dech. Je vidět, že svět je u nás ještě v pořádku,“ říká spoluorganizátor festivalu Ladislav Vrtiš z pivovaru Raven.

Karolína Chroustovská, Pivovar Chroust

Podobné příspěvky

Trojská botanická zahrada slaví 50. narozeniny

Jaroslav Hauer

Po dvou měsících znovu otevírá pražský Svět medúz a bude bohatší o stovky žahavců

Afri

Veletrhy řešení VII.: „Podnikat chytře a s odvahou“

Afri