Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Motosport Pozvánky na akce Sport

Moto GP – kdo bude mistrem světa?

Již známe mistra světa ve Formuli 1, kde zvítězil Lewis Hamilton a obhájil tak titul mistra světa vozů formule 1. V ploché dráze předčasně, před závěrečným závodem v Austrálii slavil i Tai Woffinden. V rallye je mistrem Sébastien Ogier, který také letos zvládl díky tomuto titulu hattrick. Ovládl totiž ročník 2013,2014 i ročník letošní.

Už se zdálo, že Valentino Rossi se připojí k mistrům motorsportu a i on bude slavit předčasně titul mistra světa v královské třídě. Ostatně základnu fanoušků, která ho hnala všechny závody seriálu GP dopředu, má velkou a pevnou. Jenže honbu za titulem mu zastavil incident v Malajsii. Rossi se dostal v zatáčce číslo 14 do kontaktu s mladým jezdcem Marquezem, který nezvládl svůj stroj a upadl na dráhu. Valentino Rossi za to byl značně potrestán. Přehnaný trest nebo naopak měli Valentinovi trest ještě zpřísnit? Mohl za pád Marqueze nebo ho mladičký jezdec provokoval a Rossi se do kolize dostal “náhodou”? Tak či tak, trest už je daný, Rossi bude v dalším závodě ve Valencii, který je i závodem posledním, startovat z poslední pozice, přišel o 3 body (celkově má letos trestné body čtyři) a tak o mistru světa ještě není rozhodnuto. Jorge Lorenzo se třese na titul. Dovolí Rossi povstat Lorenzovi na nejvyšší stupeň vítězů? Rozhodně si udělejte čas a v neděli 8. listopadu se dívejte na španělsko-italský souboj, neboli souboj Lorenza a Rossiho. Komu fandíte vy? Jste na straně VR46 nebo fandíte španělskému jezdci?

Valentino Rossi stále ukazuje, že s trestem nesouhlasí. Podal protest, odvolal se k Arbitrážnímu soudu pro sport. Ani Jorge Lorenzo s trestem nesouhlasí, avšak přesně naopak než je tomu u Valentina. Lorenzo chtěl, aby byl italský jezdec potrestán daleko přísněji a sdělil, že pokud se Rossimu i přesto, že startuje z poslední pozice, podaří titul získat, nebude pro něj zasloužený mistr světa. Každopádně souboj to bude napínavý a určitě by si ho neměl nechat ujít žádný fanda motocyklů a motorsportu obecně.

Zdroj galerie: www.google.com

Podobné příspěvky

MMA je plná ADRENALINU

Jaroslav Hauer

Dopravní nehoda nemusí být jen otrava. Přesvědčí vás o tom Divadlo Zaseto

Šebík

Československá obec legionářská připomene 75.výročí operace ANTHROPOID

Afri