Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Muzeum skla a bižuterie nabízí aktivním seniorům příležitost navštívit speciální program

muzeum skla

Muzeum skla a bižuterie nabízí aktivním seniorům příležitost navštívit speciální program, tentokrát k výstavě Kaleidoskop vkusu. Předem objednaní návštěvníci se mohou těšit na komentovanou prohlídku výstavy s kurátorkou Kateřinou Norou Novákovou a tvořivou dílnu s výrobou šperku inspirovaného retro vlnou.

Program pro seniory k výstavě Kaleidoskop vkusu

muzeum sklaNa výstavě jsou k vidění v neotřelé retro instalaci nejvýznamnější vzorky bižuterie, oceněné na celostátních a mezinárodních výstavách bižuterie v Jablonci nad Nisou v letech 1962–1987. Bižuterie je prezentována v souvislosti s dobovými fotografiemi z instalací výstav nebo s významnými celebritami.

K vidění jsou unikáty z oboru kovové bižuterie, skleněné, plastové i dřevěné bižuterie, takže si v hojnosti tvarů, materiálů i barev jistě každý najde své oblíbené kusy,“ přibližuje výstavu Kateřina Nora Nováková.

muzeum skla

 

 

 

 

 

 

 

Akce se koná ve čtvrtek 2. září od 10 hodin a je určena výhradně pro seniory. Na program je nutné se předem objednat. Vstupné je 30,- Kč, jako bonus budou mít účastníci volný vstup do stálých expozic muzea. Výstavu Kaleidoskop vkusu – Československá bižuterie na výstavách 1948-1989 lze v jabloneckém muzeu navštívit do 5. září.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Niso

Bc. Milena Zachařová

Foto: výstavní prostory, tvoření v ateliéru

 

Podobné příspěvky

Pozvánka na čarodějnický slet ve Vinoři

Afri

Střelecký ostrov po čtyřech letech ožije filmem

Šebík

Chvalský zámek se těší na dětské návštěvníky výstavou Pojďte děti, budeme si hrát

Jaroslav Hauer