Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Volný čas

O posledním prázdninovém víkendu jedině na Výstaviště

Festival zmezliny

Konec srpna bude na Výstavišti patřit hudbě, sportu i gastro zážitkům. Návštěvníci se mohou těšit na parkour show, ochutnat netradiční zmrzliny na Prague Ice Cream festivalu nebo zakončit léto na některé z hudebních událostí.

„Na poslední prázdninový víkend chystáme nabitý program, který bude plný hudby, zábavy a skvělého jídla a pití. Rodiny s dětmi a teenagery si užijí parkour show s předními parkouristy, nadšenci si mohou vyzkoušet některé kousky na vlastní kůži.

zmrzlinaPrague Ice Cream Festival

Před Průmyslovým palácem budou v neděli zmrzlinové hody, na Prague Ice Cream Festivalu můžou návštěvníci ochutnat třeba pečené nanuky,“ zve Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a pokračuje: „Z hudebních událostí je na pořadu další koncert Lucerna Music Bar Open Air, tentokrát speciální festivalový projekt Rock for Churchill na výletě. Kdo bude mít chuť si zatančit v rytmu latino, může navštívit brazilský večer v Gauči ve Stromovce,“ dodává.

Cosmos DiscoveryCosmos Discovery

K prohlídce zve také unikátní výstava Cosmos Discovery s modely kosmických lodí, raketoplánů a raket. V areálu Výstaviště je i spousta sportovišť, venkovní posilovna, lanové a dětské hřiště, ale také celá řada travnatých ploch vhodných pro piknik. K odpolední grilovačce je možné využít veřejné elektrické grily s posezením, suroviny i potřeby na grilování lze pořídit v blízkém Bistru No.2, stejně jako další pochoutky a nápoje.

grilujemePraha září

„Posledním srpnovým víkendem letošní sezóna akcí zdaleka nekončí. Hned v září bude Výstaviště hostit unikátní spojení organizátorů nejrůznějších společenských aktivit a kulturních odvětví ze scény moderní a klasické hudby, nového cirkusu, divadla i tance, výtvarného umění a designu pod názvem Praha září,“ uzavírá výčet plánovaných akcí Tomáš Hübl.

Program na Výstavišti v kostce

Sobota 29. 8.

Parkour show (14:00–19:00)

Během celého odpoledne bude probíhat program a exhibice různých věkových kategorií (od 8 do 18 let). Show předvede skupina Parkour Ládví, známý parkourista Jirka Zonyga se zúčastní závěrečné exhibice a v plánu je i workshop pro veřejnost.

koncertRock for Churchill (13:00–22:00)

Poslední koncert letního festivalu Lucerna Music Bar Open Air roztančí celé Výstaviště. Zahrají Vypsaná fiXa, MYDY, Pipes and Pints, Fast Food Orchestra a Prague Conspiracy, po vystoupení naváže afterparty s DJ.

Brazilian Roots (19:00–22:00)

V rámci programu Gauč ve Stromovce se rozezní brazilské rytmy. Milovníci latino stylu se naučí základní kroky párového tance „Forró“ ze severovýchodu Brazílie, který kombinuje prvky salzy, tanga a bachaty.

Neděle 30. 8.

Festival zmezlinyPrague Ice Cream Festival (10:00–19:00)

Neděle bude patřit zmrzlině. Již 6. ročník oblíbené akce nabízí širokou nabídku tradičních i netradičních příchutí a typů zmrzliny: k mání bude točená, kopečková, rolovaná nebo oholená, ale třeba také low carb. A kromě toho celá řada dalších sladkých i slaných specialit.

Sobota 29. 8. a neděle 30. 8.

Výstava Cosmos Discovery (denně 10:00-19:30)

Výstava návštěvníky provede historií pilotovaných kosmických letů od jejích počátků až po současné a plánované mise. Velkolepá expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA, muzeem a vzdělávacím centrem Cosmosphere a českými odborníky. Výstava obsahuje stovky originálních exponátů z USA i Ruska, které byly ve vesmíru, unikátní sbírku skafandrů a reálné modely kosmických lodí, raketoplánů a raket.

Více informací, vstupenky a rezervace grilů nahttp://www.vystavistepraha.eu

Jana Klapka Rechlíková

e-mail: jana.klapka@aristonpr.cz

 

 

 

Podobné příspěvky

Sára Saudková donutila nafotit akt. Výstava probíhá v galerii školy na Žižkově náměstí

Afri

O víkendu startuje Pražský piknik. Dvoudenní festival dobrého jídla v samém srdci Prahy

Šebík

Střelecký ostrov se zahalí do melancholie dánské kapely Pligten Kalder

Afri