Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Oslavte velikonoční víkend na největších trzích u nás, chystá se bohatý program

trhy Praha

Velikonoční tradice ze všech koutů země a zábava pro nejmenší – nejen to přinese oslava největších křesťanských svátků o prodlouženém víkendu do centra Prahy. Na pódiu na Staroměstském náměstí se představí folklórní i národopisné soubory. Chybět nebude animační program pod velikonoční břízou ani typický jídelníček podávaný ve 100% BIO kompostovatelném nádobí.

Program na velkém pódiu Staroměstského náměstí je nabitý už od zeleného čtvrtka. Kromě souborů předvádějících typické zvyky a tradice z různých koutů Čech a Moravy, čekají nejmenší návštěvníky dětské dílny, kde si mohou zkusit pletení pomlázek, malování kraslic, nebo si vyrobit tematickou jarní dekoraci. O Velikonočních svátcích zpestří každý den interaktivní program pod velikonoční břízou. Stejně tak bude možné zazpívat si a zatancovat také na Václavském náměstí. „Máme pozitivní zpětnou vazbu od návštěvníků na to, že si mohou vyzkoušet folklórní tance přímo pod vedením profesionálů. Úspěch mají také lidové rytmické hudební nástroje, jako je třeba famfrnoch a trumšajt,“ upřesňuje Libuše Klinková, manažerka programu trhů.

Pondělí velikonoční bude patřit hlavně dětem. Chybět nebude dvouhodinová show s klasickou pomlázkou. Školák Albertík tentokrát zamíří na Velikonoce za babičkou do Prahy, aby ukázal, jak se malují vajíčka, pletou pomlázky a přednášejí velikonoční hodovačky. „Náš školák si vše doma připravil a natrénoval, ale bohužel by to nebyl on, aby se něco nepokazilo. Jeho cestovní kufřík mu někdo ve vlaku zaměnil za kufr známého světového kadeřníka a hudebníka. Jak to vyřeší? A nezklame malé diváky? Vše se nakonec podaří, děti čeká hodně zpívání a soutěžení a bude i bohatá nadílka,“ upřesňuje Václav Třasák, tvůrce programu na Velikonoční pondělí.

Milovníky tradičních jídel potěší nabídka českých velikonočních specialit, ze kterých můžeme jmenovat například velikonoční mazance, beránky a zajíčky.

Prodejní stánky s dárkovými předměty a dekoracemi budou otevřené každý den v době od 10 do 22 hodin, vybrané stánky s občerstvením až do půlnoci. Více informací o trzích a program najdete na www.trhypraha.cz.

Podobné příspěvky

Šamani a vědmy ovládnou výstaviště v Holešovicích, přichází Astrovíkend

Jaroslav Hauer

Pozvánka na Felixír Networking Party 3.listopadu 2022

Šebík

Husobraní a Cider festival ovládnou Smíchovskou náplavku už 20. 10.

Jaroslav Hauer