Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Oznámení o ukončení provozu Musea skla Portheimka

ukončení provozu Musea skla Portheimka

Vážení návštěvníci a přátelé Musea skla Portheimka, dovolujeme si Vám oznámit, že od 7. března 2022 bude provoz muzea ukončen.

Rádi bychom Vám poděkovali za přízeň, které si nesmírně vážíme. Jsme hrdí, že jsme spolu s Vámi v Portheimce mohli prožít několik nádherných let a ukázat Vám to nejlepší z českého skla nejen ve stálé expozici Sklo jako umění, ale také prostřednictvím krátkodobých výstav, kterých proběhlo celkem jedenáct. Poslední z nich, Zasaženi bouří a klidem, je spolu se stálou expozicí k vidění až do neděle 6. března. Užít si ji můžete také během poslední kurátorské komentované prohlídky s Helenou Musilovou v úterý 1. března.

Oznámení o ukončení provozu Musea skla Portheimka

Ať už patříte mezi milovníky umění s duší pozorovatele nebo spíše s duší tvůrčí, jsme rádi, že jsme Vám mohli představit svět uměleckého skla a třeba i otevřít nové obzory.

Jako poděkování za Vaši podporu jsme na 6. března 2022 připravili Oslavu skla, program, který zaujme dospělé i děti. Těšit se můžete na workshop Wondergraph, komentovanou prohlídku stálé i krátkodobé expozice a také speciální umělecký happening Skleněná zeď. Program viz níže.

 

Přijďte se s námi rozloučit a naposledy nahlédnout do našich expozic, těšíme se na Vás!

DOPROVODNÝ PROGRAM u příležitosti ukončení provozu Musea skla Portheimka:

 OSLAVA SKLA

sobota 6. března 2022 od 10:00 do 19:00 hodin

  • 10:30 – 16:30 | Wondergraph – workshop pro děti a dospělé

Reticello spirografem! Že nevíte, co to je? Tak přijďte na workshop!

Spirograf je kreslící zařízení, jehož pomocí lze vytvářet geometricky přesné tvary připomínající sklářskou techniku reticello. Benátská technika reticello je ve sklářství známá již od renesance. Je to dekorační technika foukaného skla, tvořící jemnou síť barevných nitek uspořádaných do kříže. Za pomoci spirografu si účastníci workshopu Wondergraph vytvoří vizuálně stejný dekor a navrstvením skleněných destiček i dojem plasticity –  jako u předmětů vyrobených touto technikou.

Kapacita dílen je omezená, prosíme proto o rezervaci času (10:30, 13:00, 14:30) na e-mailu programy@museumportheimka.cz nebo na telefonu +420 776 036 111.

Vstup zdarma 

  • 14:00 | Komentovaná prohlídka stálé a krátkodobé expozice s lektorkou musea

Kapacita je omezená, prosíme proto o rezervaci na e-mailu programy@museumportheimka.cz nebo na telefonu +420 776 036 111.

Vstup zdarma

  • 16:00 – 19:00 | Skleněná zeď

Podium v parku před museem na několik hodin ožije tvůrčí atmosférou při vzniku jedinečného díla. Na připravené skleněné desky se bude formovat dílo složené ze vzkazů, náhodných textů a obrazů diváků – účastníků happeningu. Přijďte se zvěčnit!

Vstup zdarma

PORTHEIMKA MUSEUM SKLA

Štefánikova 68/12

150 00 Praha 5

Otevřeno útne 10.00–18.00 hodin

www.museumportheimka.cz

 

Podobné příspěvky

Dopravní nehoda nemusí být jen otrava. Přesvědčí vás o tom Divadlo Zaseto

Šebík

Dnes končí Pražské Quadriennale: Nenechte si ujít audiovizuální projekt 36Q° v Malé sportovní hale

Afri

V Muzeu Kampa probíhá výstava tvorby výtvarníka Zdeňka Smetany

Afri