Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Podpořte fantazii svých dětí

V prvním lednovém týdnu byl zahájen již 17. ročník soutěže Dream Car, kterou Toyota každoročně pořádá pro děti z celého světa. Ty v něm prokazují jak svoje výtvarné schopnosti, tak svoji představivost. Zadání je totiž jasné: „Nakresli, jak si představuješ, že by mělo vypadat auto budoucnosti. Čím si přeješ jezdit, až jednou vyrosteš?“

Zúčastnit se mohou děti do 15 let. Utkají ve třech věkových kategoriích do 7 let, 8 až 11 let a 12 až 15 let. Devět nejlepších obrázků z Česka navíc postoupí do celosvětového finále, které proběhne v Japonsku a rozhodne o celkovém vítězi.

· Začíná lokální část soutěže Toyota Dream Car, která ukáže, jak si děti představují auta budoucnosti.

· Soutěží se o skateboard, Lego, i účast ve světovém finále, kde je možné vyhrát finanční odměnu.

· Zúčastnit se mohou jednotlivci i školy.

· Přihlašovat se mohou i digitální práce.

· Mezinárodní výtvarná soutěž Dream Car je určena pro děti do 15 let.

V celosvětovém finále se přitom hraje o finanční odměnu pro 5 individuálních vítězů či jejich mateřské, základní a střední školy, které své žáky do soutěže přihlásí, a nejlepších 21 nejlepších finalistů.

Stejně tak ale vítězové národního kola však získají i zajímavé věcné ceny, jako jsou skateboard, stavebnice Lego a zábavná elektronika.

Obrázek, jak si představují, že budou vypadat auta v budoucnu, mohou děti nakreslit ručně na formát A3, použít přitom mohou pastelky, vodové barvy, ale povoleny jsou třeba i koláže. Letos je znovu možné přihlásit i digitální práce ve formátu JPG nebo PNG o velikosti 1 až 5 MB s rozlišením 300 DPI.

Spolu s výtvarným dílem je nutné zaslat i na zadní stranu obrázku přilepenou a vyplněnou přihlášku, kterou stejně jako další informace a podrobná soutěžní pravidla najdou soutěžící na toyota.cz.

Výtvarná díla spolu s přihláškou lze doručit osobně či poštou na adresu: Toyota Central Europe-Czech s.r.o.

https://www.toyotanews.eu/cs/vseobecne-informace-video/1123-toyota-dream-car

Bavorská 2662/1 155 00 Praha 13 – Stodůlky

Digitální výtvarná díla, stejně jako případné dotazy k soutěži, se posílají e-mailem na adresu: public.relations@toyota.cz

Uzávěrka přihlášek a odevzdání výtvarných děl je 29. února. Vítězové národního kola budou vybráni a oznámeni v březnu 2024, celosvětoví vítězové potom v srpnu 2024 v Japonsku.

Jitka Jechová

https://www.toyotanews.eu/

Podobné příspěvky

Pražský klub Modrá Vopice je tady hezkou řádku let. Nezdá se, ale je to tak!

Redakce

Andy Warhol na vlastní triko

Redakce

Unikátní výstava „Republika československá 1918–1939“

Redakce