Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Tiskové Zprávy

Praha premiérově hostí Mistrovství světa v superenduru!

Motorističtí fanoušci v České republice mohli být přítomni konání téměř všech disciplín, které vás vůbec napadnou. Mistrovství světa v superenduru ovšem zavítá do ČR poprvé a odbude si tak svoji premiéru v sobotu 12. března 2016 v Tipsport areně v PrazeHolešovicích, která je domácím stadionem hokejového týmu Sparta Praha. Závodníky zde čeká v pořadí pátý závod celkově šestidílného seriálu FIM MS Superenduro 2015/2016.

Světový SuperEnduro šampionát odstartoval loni v prosinci závodem v polské Lodži. Následně se na začátku ledna přesunul do německého města Riesa a odtud putoval v únoru do argentinského Pinamaru a brazilského Belo Horizonte. Praha tak bude druhý březnový víkend hostit předposlední zastávku, po které už bude následovat jen velké finále, namísto zrušeného Milána v aréně hlavního města Španělska – v Madridu.

Fanoušci se mohou těšit na hvězdy světové scény extrémního endura, mezi nimiž září jednoznačně Taddy Blazusiak (POL), dále David Knight (GBR), Jonny Walker (GBR), Cody Webb (USA), Colton Haaker (USA), Robert Taylor (USA), Alfredo Gomes (ESP), Daniel Giber (ESP) a Mathias Bellino (FRA). Ale šanci na podium má pochopitelně také celá řada dalších závodníků.

Superenduro je poměrně mladou disciplínou motoristického sportu, která přišla na svět v roce 2007. Nejenže se závodí v halách, ale na všechny závodníky čeká velmi obtížný terén plný záludných překážek, se kterými se vypořádají jen ti připravení. Startuje se hromadně stejně jako v motokrosu a superkrosu ve dvou rozjížďkách (2 x 8 jezdců). Během závodu jezdci zdolávají úseky plné kmenů stromů, všemožně se měnícího terénu v podobě suti, písku a další umělé překážky. Na jezdce každé třídy čekají celkem tří závodní rozjížďky na 6 minut + 2 kola, ve kterých není nouze o celou řadu dramatických momentů. Vyjma dvou hlavních tříd “Prestige” a “Junior” se v Praze představí také domácí jezdci a účastnice MS superenduro žen.

Vstupenky jsou rozdělené do tří kategorií – zlaté, stříbrné a bronzové za 1.250 CZK (50 EUR), 1.000 CZK (40 EUR) nebo 750 CZK (30 EUR) a zakoupit je můžete online nebo na obvyklých předprodejních místech. Děti do 6 let mají vstup zdarma bez nároku na vlastní sedadlo.

Vstupenky je možné pořídit třeba prostřednictvímTicketportalu na https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1462057
Více informací o události je na oficiální stránce šampionátu: www.superenduro.eu

Autor tiskové zprávy: Thorsten Horn

 

Podobné příspěvky

SLADE /UK/-22.10.2016 od 20:00 Lucerna Velký sál, Štěpánská 61, Praha

Šebík

Zlatá přilba města Pardubic: Již v září do ČR zamíří plochodrážní elita

Afri

Muzeum voskových figurín Grévin zůstane v Praze ! K sochám přibude muzeum čokolády

Jaroslav Hauer