Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Pražská Galerie ocelových figurín je obohacena o nové exponáty

galerie ocelových figurin

Pražská Galerie ocelových figurín je po dlouhé době obohacena o nové exponáty. K sochám, které návštěvníci už moc dobře znají, přibylo až 13 nových figurín. Všechny věkové kategorie se mohou těšit na sochy inspirované hlavně světem sci-fi filmů a pohádek. Výška nových figurín se pohybuje od jednoho až do dvou a půl metru a váha od padesáti do tří set kilogramů.

 

Galerie ocelových figurín je obohacena o nové exponáty

Galerie ocelových figurín je výstava, kde na ploše o rozloze 1200 m² najdete figuríny z recyklovaných kovových součástek. Exponáty jsou inspirovány kinematografickým světem, kulturou nejrychlejších aut a motorek, ale také zvířaty, videohrami a celebritami. Výstava se nachází v historické secesní budově City Palais, hned u Václavského náměstí, a to od začátku června 2018.

Galerie zaujme svou interaktivitou, jelikož je možné se s každou sochou vyfotit, podat ji ruku nebo ji dokonce obejmout. K pořízení originální fotografie můžete zapózovat se zbraní některého ze superhrdinů nebo se posadit na samotný železný trůn.

Jedním z hlavních poselství galerie je myšlenka recyklace, konkrétně upcyklace. Umělecká díla jsou tvořena součástkami, které dříve sloužily k naprosto odlišným účelům. Jednotlivé dílky získávané z vrakovišť celého světa se následně důkladně čistí, obrušují a lakují.

Andrej Bartík

andrej.bartik@galleryofsteelfigures.com

GALERIE PRAHA, ulice 28. října 377/13, Praha 1
www.galleryofsteelfigures.com
facebook.com/GalleryofSteelFiguresPraha [3

 

Podobné příspěvky

Přijďte v sobotu 21. srpna na pražskou Letenskou pláň

Afri

Den Vltavy 2019: Plavit se můžete zdarma

Jaroslav Hauer

Support Lesbiens se na podzim chystají do klubů

Šebík