Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Zprávy Pražského magazínu

Pražská slůňata váží už přes tunu a narodí se další

Co do zvídavosti a veselého skotačení, Max a Rudi v sobě slůňata ještě nezapřou, ale co do hmotnosti, i mladší Rudi již přesáhl tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl přesně 1028 kg, o půl roku starší Max váží 1332 kg. V noci už obě mláďata spí odděleně od matek, které teď chovatelé připravují na – patrně březnové – porody.

Přes den naše slůňata tráví čas se zbytkem stáda, ale na večer už je od matek oddělujeme, protože se dá očekávat, že i tentokrát Tamara s Janitou porodí v noci. Samozřejmě chceme, aby měly na porod absolutní klid,“ vysvětlil vrchní chovatel slonů Martin Kristen.

Podle dosavadních ultrazvukových vyšetření Tamary i Janity jsou mláďata živá a bez abnormalit, stejně tak slonice jsou v pořádku a vše má standardní průběh. Noví parťáci by tak k Maxovi a Rudimu – prvním slůňatům počatým i narozeným v Praze – mohli přibýt nejspíše v březnu. Otcem očekávaných mláďat je Ankhor, původem z Barmy. I ten ve středu samozřejmě absolvoval pravidelné vážení; jeho váha činí 4 398 kg.

Foto 1: Obě slůňata ze Zoo Praha už váží přes tunu. Během posledního vážení ve středu ráno dosáhl mladší Rudi přesně 1028 kilogramů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 2: Max, první slůně počaté i narozené v Praze, už váží 1332 kilogramů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Foto 3: Zoo Praha se připravuje na narození dalších dvou slůňat, která by se měla narodit patrně v březnu. Otcem očekávaných slůňat je Ankhor, původem z Barmy. Ten momentálně váží 4 398 kg. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Podobné příspěvky

Skladba Kopačky z opery Anna Karenina dostala animovanou podobu .

Afri

Vojta Kotek se skupinou TH!S zahrají jako předskokani skotské kapely Franz Ferdinand. V pátek 9. března v Praze!

Jaroslav Hauer

Jindřich Waldes. Podnikatel, sběratel, mecenáš

Afri