Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Reportáže Události Zajímavosti

Sára Saudková donutila nafotit akt. Výstava probíhá v galerii školy na Žižkově náměstí

Od 29.4. do 26.6. 2014 v galerii školy na Žižkově náměstí 1 , probíhá výstava fotografií Sáry Saudkové. Výstava ukazuje průřez autorčinou tvorbou a zejména její nejnovější fotografie. Jedná se o obrázky lidí, které má autorka ráda, a příběhy a emoce, které se jí honí hlavou.

Původní jméno Sáry Saudkové je Šárka Směšná. V roce 1990 absolvovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Právě na vysoké škole se poprvé setkala s dílem fotografa Jana Saudka, které ji tehdy velmi zaujalo, neboť jeho styl považovala za originální. Po absolvování studií ekonomie, moderovala televizní pořad Peříčko, literárně tvořila, a byla modelem a zároveň manažerkou svého bývalého partnera, fotografa Jana Saudka. Od roku 1999 se věnuje fotografování, přičemž v její tvorbě převažují zejména akty. Věnuje se výhradně volné tvorbě. Inscenovanými fotografiemi dokumentuje svůj soukromý život a témata jako jsou loučení, čekání, lásky, touhy a osamění. Ve svých fotografiích zachycuje výrazy, myšlenky a emoce. Jedná se převážně o klasické černobílé fotografie snímané na střední formát. Její tvorba je silně ovlivněna tvorbou světoznámého fotografa Jana Saudka, u kterého se dle svých vlastních slov vyučila, neboť není lepší školy.

 

  • Více informací najdete na:

http://www.saudek.com/cz/sara/vystavy/7.html

 

Text:                                                                 Vít Hassan

Podobné příspěvky

Farmáři nemají kde prodávat, jejich zástupci žádají okamžité zrušení diskriminace

Afri

Tajemství Bělobrádkových cest do země Velkého Bratra, aneb lidovečtí bratři a sestry pod vedením kosmopolitních kouzelníků Hermana a Gabala

Afri

Veletrhy řešení VII.: „Podnikat chytře a s odvahou“

Afri