Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Začíná Hvězdné léto pod žižkovskou věží

Od středy 1. července startuje již druhý ročník divadelního a hudebního festivalu Hvězdné léto pod žižkovskou věží. I letos se v jeho programu prostřídá celá řada levných hereckých osobností v oblíbených komediích pořádajícího Divadla Kalich a jeho hostů. Nebudou chybět ani koncerty Tomáše Kluse, Michala Hrůzy, Františka Nedvěda, Ondřeje Havelky či 4TETu. Stejně jako loni platí, že více hvězd na žádné jiné letní scéně nenajdete. Dobře se pobavit můžete přijít do malebného a dopravně snadno dostupného prostředí Mahlerových sadů až do 2. září.

V krásném amfiteátru pod žižkovskou věží se pochopitelně nebude sázet jen na dobrou náladu.  Jeho prostory budou pravidelně dezinfikovány jak běžným způsobem, tak rovněž přístroji čistící areál od virů ozónem.

„Kultura je pro mě symbolem návratu společnosti k normálnímu životu. Věřím, že lidé budou chtít v hledištích divadel zrelaxovat, zase se pobavit. Už naše babičky věděly, že veselá mysl je půl zdraví. Po tom všem, co máme všichni za sebou, je čas na to začít si léčit duši,“ říká producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Repertoár se opírá vedle zmíněného Divadla Kalich o inscenace Komorního divadla Kalich, Divadla Palace, Divadla Verze či Činoherního studia Bouře. Pod věž se vrátí rovněž vyhledávané tituly Caveman, Dva nahatý chlapi a Federer-Nadal. Letošní ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží se ponese také v rytmu šlágrů první republiky, a to díky hudebním komediím Ondřeje Havelky Zločin v Posázavském Pacifiku a Saturnin i Havelkovým koncertům s Melody Makers.

Celý program i předprodej vstupenek najdete na www.hvezdneleto.cz.

Podobné příspěvky

Kouzlo exotických dálek či krásy tuzemských regionů na jubilejním HOLIDAY WORLD 2016

Aleš Fritscher

Kaple svatého Kříže u Apolináře je opět přístupná veřejnosti

Aleš Fritscher

Studenti Arts managementu pořádají kurzy dobové keramiky

Aleš Fritscher