Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Stovky plyšových medvídků pohromadě nabídne unikátní veletrh Prague Teddy 2018

Jak často máte možnost vidět několik stovek plyšových medvídků pohromadě? Nebo si vyzkoušet „na vlastní ruce“, jak se vyrábějí? Jedinečná možnost se vám nabízí o víkendu 24. – 25. března 2018 ve Špejcharu v Praze 10 – Dubči, kde se koná již druhý ročník prvního českého mezinárodního medvědího výstavního veletrhu PRAGUE TEDDY 2018.

PRAGUE TEDDY 2018 je složený ze dvou částí – tou první je výstava v 1. patře ze sbírek Medvědů na zámku, Medvědária Praha a soukromých vystavovatelů – uvidíte jak nové, tak pořádně staré medvídky a dozvíte se něco z medvědí historie. Hned vedle budou vystaveny výsledky fotografické soutěže. Pro děti je v tomto patře připravené malování medvědích motivů na obličej a zábavná soutěžní hra, pro maminky prezentace kosmetiky, ochutnávka čokolád rodinné čokoládovny Willy & Pauli  a pro tatínky kavárna Méďaccino.

Ve druhé části výstavní plochy v přízemí bude řemeslný medvědí trh s dílnami – na něm se představí čeští a zahraniční výrobci originálních uměleckých medvídků (a věcí s medvídky) z různých materiálů – mohéru, plyše, kůže nebo keramiky, koupit si budete moci i materiály na jejich tvoření. U vybraných stánků budou připraveny výtvarné dílny, kde si budete moci např. ušít nebo nakreslit medvídka.

Stánek pořadatele Medvědária Praha zase nabídne recy-medvídky s příběhem, představí nejmenší medvědí muzeum na světě a služby medvědí nemocnice. Návštěvníci mohou rovněž přinést vyřazené medvídky a odevzdat je do záchranného Teddy – boxu.

Pro vystavovatele jsou připraveny soutěže “O nejhezčího medvídka výstavy” (v sobotu) a “O nejhezčí stánek výstavy” (v neděli) – ten vyberou sami návštěvníci – vylosovaný hlasující návštěvník obdrží rovněž cenu.

Pro malé návštěvníky a rodinné týmy bude připraven i doplňkový program – soutěže, v nichž se dozví něco z historie hračky, která už přes 116 let vládne světu, dále pak čtení medvědích pohádek, relaxační zóna Teddy relax, občerstvení v kavárně Méďaccino a pro šikovné ruce výtvarné dílny u stánků.

Veletrh není určen jen dětem, na své i přijdou především sběratelé medvídků, ale také dospělí, co nikdy nepřestali být dětmi.”Navazujeme na úspěšný první ročník medvědího veletrhu,“ uvedla Lucie Němcová, pořadatelka výstavy.  “V zahraničí jsou tyto „medvědí festivaly“ naprosto běžné a navštěvují je zejména sběratelé, u nás se teprve pomalu rozbíhají. My však byli v ČR první a už máme další následovníky po celé zemi.” dodala ještě s úsměvem Lucie Němcová.

Bližší informace o výstavě lze najít na internetových stránkách: www.medvedariumpraha.cz,  www.prague-teddy.webnode.cz nebo na FB stránce Medvědárium Praha.

Podobné příspěvky

Mátlová zazpívá za doprovodu hvězdného Leciana pod hvězdami

Jaroslav Hauer

Střelecký ostrov čeká jeden z vrcholů. Už zítra vystoupí Michal Pavlíček & band,hostem bude Bára Basiková…

Šebík

Galakoncert Srdce pomáhá v pražské Hybernii podpoří děti s rakovinou

Šebík