Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Street snowboardingová exhibice míří na výstaviště

Ve středu 21. února se výstaviště v pražských Holešovicích promění v pouliční snowpark. Unikátní večerní snowboardová exhibice v záři reflektorů – to je Red Bull Full Moon. Český rider Kuba Hroneš na akci pozval nejen nejlepší české jezdce, ale i zahraniční hvězdy. Účast potvrdil např. Øyvind Kirkhus z Norska, který patří k nejlepším railovým jezdcům na světě.

Street snowboardingová exhibice

„Když jsem vyrůstal, všude po republice probíhala spousta snowboardingových akcí, na které mě bavilo koukat. Můj táta se navíc na většině z nich organizačně podílel a já si řekl, že by bylo super, kdybych něco takového vytvořil i já. Navíc teď už takových akcí moc není,“ vysvětluje mladý snowboardista Kuba Hroneš motivy k uspořádání akce.

Trať na Red Bull Full Moon je jedinečná v tom, že se velké části nemusí stavět. Jezdit se bude u Malé sportovní haly v pražských Holešovicích, konkrétně na schodišti s dlouhým lámaným zábradlím. Kromě railu je na místě i spousta zídek, menších zábradlí a skoků přímo volající po kreativitě jezdců. „Akce bude probíhat formou jamu/session, takže se bude pořád na co koukat,“ přibližuje koncept Kuba Hroneš.

Exhibice top jezdců

Akce se zúčastní nejlepší čeští snowboard jezdci jako Ladislav Hrstka, Štěpán Rokos nebo Tomáš Císař, kteří už toho mají na podobných railjamech hodně naježděno. Účast potvrdili i zahraniční jezdci jako například účastník nedávných X-Games Jesse Augustinus z Holandska nebo jeden z vůbec nejlepších railových jezdců světa Øyvind Kirkhus z Norska. Kuba Hroneš už se na jízdu po zábradlích nemůže dočkat. „Snowboarding v ulicích se mi vždycky hrozně líbil. Těším se, že si to na výstavišti vyzkouším. V hlavě mám pár triků, které bych rád odjel, tak snad se to povede. Trať vůbec není jednoduchá, takže se připravte na pořádnou show,” zve diváky český jezdec a pořadatel akce Kuba Hroneš.

Jana Kalinová

Red Bull Full Moon

21. února 2024 od 17.00 hodin

Výstaviště Praha v Holešovicích – u Malé sportovní haly, Praha 7 redbull.cz/fullmoon

Jakub Hroneš:

Jakub je rodák ze Špindlerova Mlýna. Na snowboardu stál poprvé, když mu byly dva roky. Od šesti do třinácti let se věnoval alpskému lyžování, snowboard byl pro něj zprvu jen víkendovou zábavou. Zlom přišel po účasti na MČR ve Vítkovicích, kde na snowboardu ve své kategorii obsadil druhé místo. Od té doby se naplno věnuje snowboardingu. Jeho největším úspěchem je zlato ze slopestylu a stříbro v disciplíně Big Air na Evropských olympijských hrách mládeže ve finském Vuokatti 2022. Nejraději jezdí doma ve Špindlu, z Evropy miluje Laax a za oceánem mu nejvíc učarovaly Mammoth Mountains v Kalifornii. Jeho sportovní sen je dostat se na olympiádu v roce 2026 nebo na zimní X-Games.

Podobné příspěvky

Na Kristiánově se bude opět tavit sklo!

Redakce

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na přednášku Zdeňka Lyčky

Šebík

Roztančené divadlo Praha, III. ročník

Redakce