Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Surprise Show rapové skupiny 58G se koná dnes na Kampě u Sovových mlýnu

United Islands
58G_jihlavské trio,58G je jihlavské trio, které servíruje ohlasy rapových subžánrů jako drill, grime nebo trap. Za debutové album 58 tape vol.1 dostali cenu Vinyla v kategorii Objev roku a byli nominováni na cenu Anděl za rapové album roku. 1.6. 2021 vydali pokračování 58 tapu a připravuje se série koncertů a festivalů. Skupinu tvoří TK27, Doktor601 a Humla.
Surprise Show rapové skupiny 58G se koná na Kampě u Sovových mlýnu
v 18:00
 Hlavní informace o festivalu:
festivalUnited Islands letos nahradí speciální edice nesoucí název United Islands of Europe: Freedom Edition.
Kamila Buráňová, manažerka festivalu: „Chceme letos návštěvníkům představit východoevropskou hudební scénu, a vyjádřit tak podporu těm umělcům, kteří nemají doma možnost v současnosti z různých důvodů vystupovat.”
– Post-punk, rap, R&B i fúze elektroniky a jazzu – to jsou letošní United Islands of Europe, které do Prahy přivezou nové hudební tváře nejen z tuzemska a od našich sousedů, ale i z východní Evropy a zámoří.
Kamila Buráňová:
„Dramaturgický koncept Freedom Edition rozhodně nesází na jistotu, je divoký a dynamický a vyhlíží neokoukaná jména a čerstvé objevy.”
 – Výstava potmě o obětech násilí, promítání filmů ze zemí sužovaných válkou, panelové diskuze na palčivé společenské téma svobody v různých kontextech, ale i praktické workshopy od asertivity po výrobu eko tašek nebo sportovní a adrenalinové zážitky – to je jen část z nabídky Ostrovů inspirace, nehudebního programu festivalu.
Anna Bělková z týmu United Islands – Ostrovy inspirace:
„Tento rok si troufám tvrdit, že jsou Ostrovy inspirace opravdu pestré a každý návštěvník si v nehudebním programu najde své. Celý koncept se samozřejmě odráží od hlavních témat letošní Freedom Edition, kterými jsou svoboda, diverzita a udržitelnost.”   
– Drill i temné beaty trapu – západní břeh Vltavy v těsné blízkosti hlavního programu na Střeleckém ostrově ovládne v sobotu 11. června rapová vlna, které dominují převážně ženy.
Kamila Buráňová:
„Rap je nejpopulárnějším hudebním žánrem světa a je fajn sledovat, že se v něm muži i ženy stávají rovnocennými. Tato skutečnost se otiskla i do sestavování hudebního programu letošních Ostrovů. Kousek od Střeleckého ostrova jsme připravili novinku v podobě speciální scény, kterou jen tak někde neuvidíte.”

  – Mezi headlinery patří irské hvězdy Thumper a Tebi Rex, rapper Albi X z Německa, zástupci českého současného R&B Annet X a 7krát3 live band a polská zpěvačka Ofelia. Pro drtivou většinu zahraničních hostů platí, že pro ně bude hraní v Česku premiérou.

Kamila Buráňová:
 „Návštěvníci se mohou těšit na skvělou akci s koncerty mladých umělců i na rozsáhlý nehudební program Ostrovy inspirace, který nabídne workshopy, promítání, výstavy i debaty. Celý program se odehraje na Střeleckém ostrově, Kampě, Janáčkově nábřeží, Dětském ostrově, parku Portheimka a Terase OC Smíchov a bude pro všechny zdarma. V centru Prahy a ani v Česku takovou akci nezažijete.”
Centrum se oživí díky festivalu United Islands of Europe – Freedom edition. Ten si vedle představení hudebních objevů bere za cíl i zvýšit povědomí o důležitých společenských tématech a přitom zredukovat ekologickou zátěž provázející festivaly a zlepšit jejich bezpečnost.

Kamila Buráňová:

 „Rádi bychom našimi započatými aktivitami inspirovali naše spolupracovníky, partnery i návštěvníky k třeba i menším změnám v jejich chování a přístupu k nahlížení na to, co dělají.”

 Tip letošní dramaturgie z kolektivu Heartnoize na nejlepší shows festivalu:
  • Annet X – zpěvačka a rapperka, headlinerka festivalu, R&B zjevení na české scéně

  • Dlina Volny – v Litvě usazené brut pop trio z Běloruska, renesance popu 80. let 

  • Donia Touglo – zpěvačka a herečka původem z afrického Toga, vychovaná v Německu, s africkými beaty se žánrově vymyká všem ostatním interpretům festivalu

  • Giudi – česká zpěvačka míchající hudbu s módou a uměním, účastnice Eurovision 2022

  • Katarzia – oceňovaná zpěvačka a skladatelka, která v průběhu let posunula svou tvorbu od klasického písničkářství až k progresivnímu elektronickému zvuku ve spolupráci s předními producenty

  • Thumper – irská kapela s poctivým rockovým zvukem a se dvěma bicími soupravami na stagi

  • Tebi Rex – irské rapové duo na pomezí R&B i trapu, očekává se od nich gradující show

  • Tokyo Drift – oceněná producentka nově znějící elektronické hudby

Lucie Nemešová
Filip Stowasser
United Islands of Europe 

Podobné příspěvky

Česká architektura od secese k dnešku

Afri

Východní Morava ožije ve druhé půli prázdnin filmovým i hudebními festivaly

Afri

Three Days Grace již tuto neděli!

Afri