Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Terčino milé údolí Jana Spáleného & ASPM se vrátí do Malostranské besedy

Jan Spálený

V pražské Malostranské besedě zahraje ve čtvrtek 9. února Jan Spálený se svou kapelou ASPM. Pětice muzikantů se divákům představí se svým jazz & bluesovým repertoárem mapujícím celou jejich třiatřicetiletou hudební kariéru. Večer startuje od 20, 30 hodin.

„Hřídelí ASPM je Jan Spálený, muzikant a vypravěč, který je autorem většiny písní, zpěvákem i hráčem na kornet a piano. Každý člen ASPM je však svébytnou osobností, jejíž význam přesahuje nejen ASPM, ale i příslušný hudební klokot v této zemi,“ říká šéf produkce Malostranské besedy David Pešek Dvořák.

Jan Spálený je legendární skladatel, zpěvák, textař a multiinstrumentalista. V roce 1984 spolu s Petrem Kalandrou založil Amatérské sdružení profesionálních muzikantů, se kterým vystupuje dodnes. Současnou sestavu tvoří baskytarista a tubista Filip Spálený, trumpetista Michal Gera, vibrafonista a hráč na marimbu Radek Krampl a bubeník Filip Jeníček. ASPM v této podobě vydalo šest studiových alb, z nichž dvě (…až srdce usedá a Má vina) byla oceněna cenou akademie populární hudby Anděl.

„V loňském roce Jan Spálený vydal živé album Terčino milé údolí, které zaznamenává koncert Tria Jana Spáleného na tvrzi Cuknštejn v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách. Obsahuje jeho nejoblíbenější skladby, které jsou zajímavým průřezem celé třiatřicetileté existence kapely. Právě na tomto základě bude stavět i program koncertu u nás v Malostranské besedě,“ doplňuje David Pešek Dvořák.

Vstupenky jsou dostupné přes portál Ticketstream v ceně 150 Kč.

ZDROJ: TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

V prostorách Galerie věže Novoměstské radnice se koná 10. ročník soutěže PHOTOCONTEST

Afri

Z důvodu nepřízně počasí se dnešní koncert Vladimíra Mišíka a jeho kapely ETC…

Šebík

Fata Morgana plná orchidejí

Jaroslav Hauer