Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Vesmír

Terry Brown Vás zve na přednášku…

Terry Brown Vás zve na přednášku PrimeNetu – O letu na měsíc, S Charlesem Dukem – dne 16.3. 2015 v 19:00 hotel Andel’s, Stroupežnického 21, Praha 5 (v blízkosti metra Anděl)
image006CHARLES MOSS DUKE, JR., ASTRONAUT
Brigádní generál letectva USAF (pens.)

Astronaut, který se zúčastnil letu Apolla 16 a v dubnu 1972 vystoupil na Měsíc, a podnikatel Dr. Charles Duke bude hovořit o svých zkušenostech astronauta a podnikatele.

Astronaut Charles Duke je jedním z 19 astronautů vybraných v dubnu 1966 organizací NASA do oddílu astronautů. V roce 1972 sloužil jako pilot měsíčního modulu Apolla 16. Na páté měsíční misi byl doprovázen Johnem W. Youngem – velitelem kosmické lodi a pilotem velitelského modulu Thomasem M. Mattinglym. Duke a Young začali svůj pobyt v délce 71 hodin a 14 minut tím, že navedli lunární modul Orion na přistání v nerovném terénu Cayley Plains. Při třech vycházkách strávili Duke a Young mimo modul 20 hodin a 15 minut, přičemž na měsíční povrch umístili nejrůznější vědecké přístroje, nasbírali skoro 100 kg měsíčních hornin a vzorků půdy a v měsíčním vozítku Rover 2 jezdili po nejnerovnějším povrchu ze všech měsíčních misí.

Generál Duke strávil celkem ve vesmíru 265 hodin a 51 minut, včetně 21 hodin a 28 minut činnosti mimo loď. Byl také náhradníkem pilota lunárního modulu Apolla 13 a Apolla 17.

Charlie Duke je aktivním motivačním přednášejícím. Díky svým zkušenostem podnikatele, výkonného činitele podniků, vojenského důstojníka i astronauta přináší posluchačům mnoho nového, informativního i humorného. Objevuje se na televizních obrazovkách i na přednáškách pro stovky asociací, klubů, organizací, církví i škol na celém světě.

Je spoluautorem knihy Moonwalker (Oliver Nelson Publishers, 1990) a producentem dvou videopořadů – Moonwalker a Walk on the Moon, Walk with the Son.

Terry Brown je ředitelem společnosti PrimeNet. Cílem této společnosti je sloužit vedoucím osobnostem z řad podnikatelů a odborníků různých profesí a pomáhat jim v jejich duchovním, osobním a profesním rozvoji tak, aby mohli dosáhnout rovnováhy, našli zaměření a směr a měnili svět kolem sebe. „S touto vizí nabízíme pestrou škálu aktivit zaměřených na osobní rozvoj, aby si každý mohl vybrat podle svého zájmu, časových možnosti i své životní etapy,“říká Terry Brown a zároveň zve i na další zajímavé přednášky, které jsou jednou za měsíc (poslední pondělí v měsíci, vždy v 18:30 – 20:00, hotel Andel’s, Stroupežnického 21, Praha 5. Více informací naleznete na www.primenet.cz.

image007
Foto: Terry Brown s manželkou

Podobné příspěvky

Oblíbená a zkušená věštkyně Helen Silvan vykládá karty a pořádá úplňkové rituály, po kterých se lidem plní jejich vytoužená přání.

Afri

17. ročník soutěží MISS & MISTER DEAF WORLD & EUROPE & ASIA 2017 v Praze začíná….

Jaroslav Hauer

Ve čtvrtek 13. listopadu proběhne křest knihy ,, Klikatá cesta"

Šebík