Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Třídenní přehlídka Life is Fashion startuje už v neděli v Paláci Adria

Již tuto neděli propukne v prvorepublikovém Paláci Adria třídenní přehlídka lokálních návrhářů Life is Fashion, potrvá až do úterý. Hlavní myšlenkou je přiblížení příběhů jednotlivých lokálních návrhářů veřejnosti, poznání jejich řemesla, podpora udržitelnosti a upozornění na negativní dopad módního průmyslu na životní prostředí. Návštěvníci dostanou možnost dozvědět se více o tom, jak vznikají džíny míru, šaty, klobouky či šperky.

www.JonathanFaulknerPhotography.co.uk

V Galerii Kritiků vznikne 15 pop up storů se známými i začínajícími návrháři, kteří představí své kolekce a v rámci programu promluví o jejich práci, o tom co je inspiruje, s jakými materiály pracují a jak kolekce vznikaly. Mezi nimi například nadějný světoznámý návrhář Pavel Berky, který poprvé představí svoji novou kolekci SS18, Roman Humlíček a jeho džíny na míru, Rebeka Monhartová s novou kolekcí recyklovaných kšiltovek a klobouků, Josefína Bakošová jejíž doménou jsou dámské šaty a košile či návrhářka Tamara Bodnárová, která se objevila v březnovém čísle britského časopisu Vogue. Tahákem pro nadšence módy, ale také úspěšných projektů, jsou oblíbená a známá trička Manifesto, které vytvořilo duo Ester Geislerové a Josefíny Bakošové, ty se zároveň staly tváří letošního ročníku Life is Fashion. Jejich projekt Manifesto získal svoji oblibu díky notoricky známým a stále dokola používaným větám ve vztazích, které Ester a Josefína úspěšně přenesly na trička. Podrobně o svém projektu promluví v neděli v 16 hodin v hodinové debatě.

Pro ty, kteří chtějí přidat ruku k dílu, jsou připraveny tvůrčí workshopy pod vedením lektorek z nízkoprahové dílny Metráž, na nichž si zájemci mohou vyrobit a odnést domů jeden z kožených šperků.  Kromě toho představí Metráž Design svoji novou kolekci šatů, které vznikly ve spolupráci s návrhářkou Monikou Drápalovou. Návštěvníci si mohou zpříjemnit neděli či pondělní a úterní odpoledne po práci a přijít do příjemného prostředí načerpat inspiraci, nové poznatky či si odnést jeden z originálních kousků od jednoho z návrhářů. Šikovný kavárník David Stránský bude připravovat drinky z kávy, které vás jistě nakopnou. Organizátoři projektu sází na příjemné prostředí, originální módní kousky, které vám návrháři upraví na míru a zajímavý program. Fotograf Jan Kurt doplní Life is fashion o své fotografie znázorňující krásu ženského těla. Právě ženy, cestování a krása všude kolem nás je pro něj inspirací. Jan fotí od studentských let a posledních pár let je focení jeho velká vášeň.

Seznam návrhářů:

JOSEFÍNA BAKOŠOVÁ
ESTER A JOSEFÍNA
PAVEL BERKY
ROMAN HUMLÍČEK
TAM ARA
MICHAL MAREK
METRÁŽ DESIGN – MONIKA DRÁPALOVÁ
REMON BY REBEKA MONHARTOVÁ
HELENA BEDRNOVÁ
BSTEPAN
MARTIN BRINDZA
ANNA SCHWITZER
MAYOBELL
BREE
GERVIN – THE BRACELET HOOK

25.– 27. 3. Galerie Kritiků – Palác Adria, Jungmannova 31

NE 13 – 19 h
PO a ÚT 16 – 21 h
Workshopy a přednášky zdarma se zakoupeným vstupným na akci
Vstupné 120 Kč
Life is Fashion

www.lifeisfashion.cz  

PROGRAM

Neděle 25. 3.
14:00 – 16:00     Workshop: Výroba náramků s Metráž Design
16:00 – 17:00     Ester a Josefína: O projektu Manifesto, Instagramu a plánech
17:00  – 18:00     Rebeka Monhartová: Představení nové recyklované kolekce kšiltovek

Pondělí  26. 3.
17:00 – 19:00     Workshop: Výroba náhrdelníku s Metráž Design
19:00  –  20:00     Pavel Berky: Jak vznikala kolekce SS18
20:00 –   21:00     Martin Brindza  Jak probíhá výroba kolekce šperků

Úterý 27. 3.
17:00  – 19:00     Workshop: Výroba náušnic s Metráž Design

Podobné příspěvky

VELETRH KOSMETIKY A KADEŘNICTVÍ -VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE

Šebík

Čokoládový festival 2019 začíná v pátek 18.10. v Galerii Harfa

Afri

Balet Amerikana III, který se koná 11. 2. 2015 ve Státní Opeře v Praze

Šebík