Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

TZ Benátská! s Impulsem: Nášup česko-slovenské muziky odstartovala

Ve sportovním areálu ve Vesci u Liberce se už vše připravuje na návrat nejstaršího českého festivalu mainstreamové hudby Benátská! s Impulsem. Ta odstartuje už příští čtvrtek a návštěvníkům po dvouleté vynucené pauze nabídne nejen pořádnou porci skvělé česko-slovenské hudby, ale také bohatý doprovodný program, díky kterému si festival užije doopravdy každý.

Na festivalu dobré nálady Benátská! s Impulsem vystoupí během tří dnů na ČEZ Energy Stage a v Hudebním stanu Rádia Impuls více než čtyři desítky interpretů. Pořadatelé letos sestavili čistě česko-slovenský line-up, návštěvníci díky tomu uvidí jak matadory naší hudební scény, tak i nastupující generaci. „Hlavními taháky jsou letos jednoznačně legendy česko-slovenského rocku – Olympic, Arakain a Team – které orámují letošní ročník a zároveň oslaví významné narozeniny.

Team navíc letos odehraje pouhé tři koncerty, jeden z nich u nás, říká spolumajitel festivalu a frontman kapely Doctor P.P., která na Benátské! také vystoupí, Petr Pečený. Fanoušci navíc budou moci o tomto víkendu na facebookovém profilu Benátské! s Impulsem soutěžit o unikátní možnost osobního setkání s členy Olympicu (čtvrtek) a s Paľem Haberou a členy Teamu (sobota).

Jak ovšem dodává ředitel festivalu Pavel Mikez, program je sestavený tak, aby si na své přišly všechny věkové skupiny. „Na hlavním pódiu zahrají třeba Čeští slavíci Mirai, Divokej Bill, písničkář Pokáč nebo dnes už stálice Benátské! Chinaski. Ve Stanu Rádia Impuls potom vystoupí například Objev roku loňských Slavíků Michal Horák s kapelou, O5 A Radeček, Ivan Mládek s Banjo Bandem, Atmo Music nebo rapper Lipo, vypočítává jen část vystupujících Mikez. A protože předpověď pro příští týden je zatím velmi příznivá, návštěvníci jistě ocení i spoustu možností, jak trávit čas, pokud zrovna nebudou před pódiem. Už tradičně budou připraveny relaxační zóny partnerů festivalu, výhled na celý areál a hřebeny Jizerských hor nabídne ruské kolo, milovníci adrenalinu zase budou moci vyzkoušet stometrovou zipline, která bude jen kousek od hlavní stage.

Benatska noc

Benátská! s Impulsem se dlouhodobě pyšní titulem nejčistšího hudebního festivalu a pořadatelé si na kultivovaném prostředí zakládají. S tím souvisí i kvalitní gastronomie, možnost ochutnat kvalitní vína ve festivalové vinárně nebo regionální piva v pivním stanu. Výhodou je i vzdálenost od Prahy, z hlavního města se totiž fanoušci na festival dostanou za necelou hodinu. Vstupenky na festival je stále možné koupit prostřednictvím webových stránek www.benatskavstupenky.cz, jednodenní vstupy na čtvrtek a pátek stojí 990 korun, na sobotu 1 290 korun. Celofestivalová vstupenka potom stojí 1 990 korun. Stejně tak jsou stále dostupné kapacity ve stanovém městečku, místa je možné rezervovat online na stejném místě jako vstupenky.

Mikuláš Klang

Podobné příspěvky

Dalibor Janda oslaví narozeniny ve velkém: Vydává album hitů. Pokřtí ho na megakoncertě v Lucerně!

Jaroslav Hauer

Benefiční koncert Hvězda pro Tobiho

Šebík

Z důvodu nepřízně počasí se dnešní koncert Vladimíra Mišíka a jeho kapely ETC…

Šebík