Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Pozvánky na akce

Valdemar on the Run v novém klipu malují příběh o splynutí dvou uměleckých duší

Vztah malovaný jako obrázek? Kdo by o to nestál? Ovšem ať už si partnera či partnerku maluješ jakkoliv, tak, jako to dělají v novém videoklipu kapely Valdemar on the Run, to určitě nevypadá.

Nový singl Souznění oslavuje spletené duše

Po nedávném vydání singlu Mana, z kterého srší bluesrockový náboj, kapela přichází s téměř popovou písní Souznění. V ní Valdemar vypráví příběh o splynutí dvou uměleckých duší a jejich společné cestě životem. Téma zamilovanosti píseň akcentuje v rovinách vzájemného přijetí a citového splynutí, které oběma dodává sílu plnit si bok po boku své sny a jeden z nich spolu prožívat teď a tady, v souznění.

Videoklip ztvárňuje um nechat život plynout časem

Videoklip k písni Souznění se zrodil v mysli režiséra, jinak známého českého herce, Oskara Hese, který mu po boku zručného produkčního týmu vtiskl umělecké zpracování, které hraje doslova všemi barvami. Dvě duše na cestě, která je jejich cílem a láska, která s létem nekončí. Nejen to v klipu podtrhují malebné scenérie a atmosféra krátících se letních dnů.

Za silnou písní stojí jedině silný motiv

“Inspirací pro song byl můj dnes již tříletý vztah s přítelkyní Terezkou, se kterou jsme se poznali během covidu.” popisuje vznik písně Valdemar, frontman kapely. “Asi měsíc po našem seznámení, jsme se sestěhovali a jelikož se s pandemií zastavil svět, byli jsme většinu času jen spolu doma. Bylo to hodně intenzivní. Rádi jsme spolu malovali a pořád jsme něco tvořili. Zároveň jsme se díky tomu i rychle “prokoukli”. Zbavili jsme se ostýchavosti a přestali jsme si jeden druhého idealizovat, což náš vztah rychle posunulo z prvotního pobláznění. Do Souznění jsem se snažil vepsat nejen hloubku takového vztahu, ale i práci na něm a na sobě, kterou to obnáší.”

Kapelu Valdemar on the Run čeká debut – buďte u toho s námi

Souznění je po Maně druhý vydaný song z připravovaného debutového EP, které kapela vypustí do světa 12. září letošního roku. EP Už tam budem! se nese na vlnách folk-rocku, s příměsí popu a koketuje i s bluesem. Desku kapela nahrávala na podzim loňského roku a jejich původní záměr – a sice, že z toho bude jen pár demo nahrávek – nakonec vyústil v plnohodnotný debut. Valdemar o desce říká: “Ačkoliv jsem dost perfekcionista, a jen tak s něčím se snadno nespokojím, u téhle desky by byla opravdu škoda schovat si ji pro sebe do šuplíku. Některé písničky jsou staré i šest, sedm let a dlouho čekaly na to, až se odhodlám k tomu je konečně vydat. Když by si člověk všechno, co tvoří, pořád jen piplal, nikdy by nic nevzniklo. Je to neustálý proces a to je i hlavní myšlenka EP Už tam budem!.”

Křest EP proběhne 19. září v pražském klubu Kaštan. Jako předskokan vystoupí chomutovský písničkář Matěj Koudelka a albu na závěr dá požehnání i vzácný host Ondra Ládek alias Xindl X.

Krátké představení kapely

Kapela Valdemar on the Run působí na hudební scéně od roku 2020. Tvoří ji čtveřice ostřílených muzikantů, kteří vyšli z řad Konzervatoře Jaroslava Ježka a JAMU. Žánrově kapela proplouvá mezi rockem, folkem a pop music. V únoru tohoto roku vydali píseň Domovina, která je věnována lidem bojujícím za svobodu Ukrajiny a vyšla tématicky v den roku od začátku invaze. V květnu pak vypustili do světa již zmiňovaný singl Mana, který se dočkal i nápaditého videoklipu. Momentálně kapela pracuje na novém repertoáru a připravuje se na nadcházející koncerty.

Užitečné odkazy:

● Facebook kapely ● Instagram kapely ● Profil na Spotify ● Zatím neveřejný odkaz k videoklipu Souznění ● Píseň Mana – YouTube ● Křest EP – Plánovaná událost na Facebooku

Monika Smiešková

Podobné příspěvky

LA GIOIA, pop operní trio, slaví 10 let a chystá velký koncert na Žofíně

Afri

Galerie v neděli 6.6. slaví 3. narozeniny!

Afri

Začaly kultovní Hry a hlavolamy

Afri