Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Ve Werichově vile oslavíme 117. narozeniny Jana Wericha!

werichova-vila-kampa

V neděli 6. února se bude ve Werichově vile na Kampě připomínat 117. výročí narození Jana Wericha. Dům, který herec 35 let obýval, si budete moci prohlédnout společně s lektorským výkladem během komentované prohlídky, poznat Wericha v roli peruánského místokrále dona Andrése de Ribera v promítaném snímku Kočár nejsvětější svátosti, setkat se s Werichovci nebo se vydat na rodinnou narozeninovou procházku Kampou.

Ve Werichově vile oslavíme 117. narozeniny Jana Wericha!

Od 15:30 se můžete setkat v podkroví se spolkem Werichovci. Tentokrát se ohlédnou za V+W a jejich americkou minulostí za 2. světové války. Pozvali Filipa Šíra a Martina Mejzra, kteří objevili v Národním muzeu dosud neznámé záznamy vysílání V+W z Ameriky. Vyzpovídají je a některé z nahrávek budou k poslechu. Písničky autorské trojice z Osvobozeného divadla si budete moci zazpívat s kytarou Pavla Štědrého.

Vstup je zdarma.

Komentované prohlídky Werichovy vily zahajujeme v 16 a 17 hodin. Z kterého okénka házel pan Werich návštěvám klíče, od jakého autora viselo na stěnách nejvíce obrazů a jak vypadala místnost, ve které docházelo k legendárním setkáním a besedám, kterou vidíte na většině snímků od Václava Chocholy? Vstupenky jsou k dostání na GoOut a na pokladně vily. Po komentovce můžete skočit pro něco dobrého do kavárny a hurá do podkroví, kde od 18:30 promítáme film Kočár nejsvětější svátosti. Werich v něm ztvárnil peruánského místokrále dona Andrése de Ribera, který na sklonku osmnáctého století je nejen stižen dnou, ale i pochybami o věrnosti své milenky, herečky místního divadla. Tato skvěle obsazená milostná komedie právem patří do zlatého fondu československé televizní tvorby. Že ji neznáte? Je čas to napravit, vstupenky zakoupíte na GoOut a na pokladně vily.

Zábavu jsme připravili i pro ty nejmenší. Po celý den se můžete s rodinou vydat na narozeninovou interaktivní procházku po stopách pana Wericha. Instrukce i odměnu najdete zdarma na pokladně Werichovy vily od 10 do 18 hodin.

“Oslavy pana Wericha ve vile byly vždy velkolepé, často i několikadenní, jak potvrzují například fotografie Václava Chocholy. I proto je nám ctí, že si jeho odkaz můžeme připomínat autenticky, na stejném místě. A vás srdečně zveme, ať se k naší oslavě připojíte také,” řekl předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil

.www.werichovavila.cz info@we

Jana Peloucová

Podobné příspěvky

Avon pochod slaví osmnácté narozeniny. Do ulic vyrazí 9. června

Jaroslav Hauer

Jaromír Jágr představil elektrokolo s názvem JÁGR68

Jaroslav Hauer

Unikátní výstava „Republika československá 1918–1939“

Afri