Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hotely a restaurace Pozvánky na akce

Vernisáž výstavy obrazů BUDU CHVILKU PŘEMÝŠLET

BUDU CHVILKU PŘEMÝŠLET – nová výstava obrazů malířky Romany Šubrtové pod kuratelou PhDr. Renáty Mužíkové, Ph.D., bude slavnostně zahájena vernisáží. Srdečně vás na ni zveme v pondělí 2. října 2023 od 18:00 do GALERIE & KAVÁRNY Art-n-Coffee.

Malířka Romana Šubrtová

Tato jako geniální a nadčasová portrétní a figurální malířka vystudovala pedagogickou fakultu na Univerzitě Karlově a splnila si sen stát se učitelkou výtvarné výchovy. Malovala ve volném čase. Se svými žáky se zúčastnila několika celostátních přehlídek dětské výtvarné tvorby a z nejedné si spolu s nimi odnesla ocenění.

Po roce 1989 ve spolupráci s tehdejším Výzkumným ústavem pedagogickým pomáhala spoluutvářet školskou reformu pro oblast umění a výchovy. Jednalo se o zavádění nových osnov do školství (do té doby existovaly jednotné osnovy, kterými se musely řídit všechny školy). Díky této reformě si po revoluci mohla každá škola vytvářet vlastní program.

V roce 2015 utrpěla vážný úraz hlavy, jenž zapříčinil ochrnutí její pravé ruky, kterou malovala. Ona to však nevzdala a naučila se malovat levačkou. Malování je totiž její svět. Expresivní projev plný napětí, který se objevuje v její tvorbě, odráží její životní osud. Malířka je i přes svůj handicap velkou optimistkou, proto i její obrazy působí pozitivně a jsou skvěle barevně a kompozičně propracované.

Ocenění z Ministerstva kultury za Celoživotní přínos výtvarnému oboru obdržela v roce 2017 na přehlídce ve Zlíně. Cenu přebírala po úraze, kdy už věděla, že v pedagogické činnosti díky handicapu nebude moci pokračovat.

Malování nevzdala a přes těžké, stále se zhoršující postižení, se mu teď věnuje naplno.

Svou „chvilku k přemýšlení“ ve společnosti obrazů Romany Šubrtové a výborné kávy si užijte po celý říjen v GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee.

Veronika Straková

Podobné příspěvky

Psí den s Prahou 13

Jaroslav Hauer

Koncert Bohuše Matuše a Hynka Tomma se uskuteční 6. Května v Divadle u Hasičů

Redakce

NOVÁ ZÁŽITKOVÁ EXPOZICE V PRAZE

Redakce