Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Výstava TYTAKY malířky Jarmily Dittrichové v Pasáži českého designu

V Pasáži českého designu byla v polovině října nainstalovaná expozice obrazů malířky Jarmily Dittrichové s názvem TYTAKY. Výstava bude slavnostně zahájena v pátek 20. října 2023 od 18:00 přímo v Pasáži českého designu a GALERII & KAVÁRNĚ Art-n-Coffee. Příjemnou atmosféru vernisáže dokreslí hudební program Matěje Kocourka a Miroslavy Časárové.

Koncept “TYTAKY” vyvolává ve svých divácích emoce, úvahy, nadšení, obavy či vzpomínky

Jarmila Dittrichová (https://artdittrich.com/) je umělkyní, která pochází z Litoměřic. Sama sebe vyjadřuje skrze umění. Svou původní tvorbu představovala mimo jiné v projektu klapek na mnoha ročnících Zlín Film Festivalu. Po letech malování naivních obrázků se rozhodla, že by její obrazy měly mít větší hloubku a sdělení. Proto vznikl její nový koncept “TYTAKY”, který má vyvolat ve svých divácích emoce, úvahy, nadšení, obavy či vzpomínky. Malířka je milovnicí módy a už jako malá toužila být módní návrhářkou, a tak barvy a estetické pohledy obléká do svých obrazů.

„Jde o alegorii do duše diváka a o sdílení našich příběhů, protože nejkrásnější příběh je přeci ten náš. I já mám své příběhy a “TYTAKY” od významu “ty to máš taky.” Komunikace a emoce bez slov jsou hlavními tématy mého umění, kde každá hlava v obraze nese osobní vzkaz pro diváka. Mé obrazy jsou výzvou k hlubší sebereflexi a prozkoumání vlastních emocí, říká sama autorka.

TYTAKY – vernisáž expozice

Jarmila Dittrichová

20. října 2023 od 18:00

Pasáž českého designu a GALERIE & KAVÁRNA Art-n-Coffee https://www.facebook.com/events/1740030969756809

Podobné příspěvky

Muzeum skla a bižuterie nabízí aktivním seniorům příležitost navštívit speciální program

Redakce

Solo Brescia 2023 v Praze

Redakce

Vojta Kotek se skupinou TH!S zahrají jako předskokani skotské kapely Franz Ferdinand. V pátek 9. března v Praze!

Jaroslav Hauer