Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Umění

Praha slavila čínský nový rok v Obecním domě

DSC00253.JPGuPříchod čínského nového roku, roku ohnivého Kohouta se v pátek slavil v Obecním domě a hned na třikrát. Po celé odpoledne probíhaly akce a představení, která zaujali desítky návštěvníků.
Nastávající rok ohnivého kohouta by měl být rokem vítězství a úspěchu. Rok Kohouta má také přinest klid v rodinných i soukromých vztazích a má být rokem výzev. Je ideální pro navázání nových partnerských vztahů.
V rámci oslav se do Prahy sjeli desítky umělců a řemeslných mistrů z Číny. Hlavní program ve Smetanově síni představil hudební a taneční soubor z města Ning-po z provincie Če-ťiang. Program začal Lvím tancem, který je součástí oslav čínského nového roku, dále pokračoval proslulou čínskou operou a představením lidového dechového nástroje Suonu. Divákům čínská DSC00337.JPGushow nabídla ukázky typických čínských písní a tanců v překrásných pestrobarevných kostýmech.Návštěvníci si navíc mohli prohlédnout a také vyzkoušet typická čínská řemesla jako je uzlíčkování nebo psaní čínských znaků. Dále v rámci oslav mohli návštěvníci ochutnat čínské pokrmy, několik druhů čínských čajů i s originálním servisem tohoto nápoje.
Pražský zpravodaj a Spycross Vám dá obrazově nahlédnout na tyto pro nás exotické oslavy, více na našem FCB
DSC00318.JPGu DSC00055.JPGu DSC00150.JPGu

Uložit

Podobné příspěvky

Nová tvář divadla Radka Brzobohatého

Jaroslav Hauer

Literární hvězda Mario Vargas Llosa poprvé v Praze

Afri

Jaromír Jágr dnes slaví 42. narozeniny

Afri