Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp

Rady panu Bohu

Je to známý vtip: Chcete Boha pobavit? Vyprávějte mu o svých plánech. Ale možná se stejně dobře baví, když si čte dalších čtyřicet Palánových rad, jak má vylepšit svět ještě o něco víc. A možná mu je četl už přes rameno, když je zrovna psal. Radit něco pánu Bohu sice zavání pýchou, ale Palánův nejvyšší arbitr má přímo čapkovské rysy, takže lidský svět mu není vzdálený ani cizí, má pochopení pro naše omyly, chyby a slabosti, i pro tyhle naše pošetilosti. A třeba je takový i ve skutečnosti…

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp

uvod knihyVolné pokračování čtenářsky úspěšných rad pánu Bohu je uzrálým vínem, které rozveseluje mysl, projasňuje chmurné dny a dýchá nadějí, že tu přece jenom nejsme sami. Autor se umí dívat kolem sebe i do sebe, a tak mu neunikají ty ohromné každodenní maličkosti i niterná hnutí, které dělají život tak jedinečným a neopakovatelným. Potom se stává i účtenka v hospodě či stará fotografie zážitkem. A možná nad tím i pán Bůh žasne, čeho si ten drzoun nevšimne.

rady BohuJe to ode mě hezké, že pokračuju. Když už se konečně   našel někdo, komu je jasné, jak vylepšit svět, byla by škoda, aby si to nechával pro sebe,”…píše Aleš Palán.

 

Ilustrace Evy Bartošové pak jednotlivá zamyšlení dokreslují a vtipně komentují.

Aleš_Palán-spisovatelAleš Palán je novinář a spisovatel. Autor či spoluautor více než dvou desítek knih (např. Člověk musí hořeti, Kdo chodí tmami, Dnes jen o té prašivině, Být dlužen za duši, Rozhodni se pro risk,  Xenophobe´s guide to the Czechs,  Na křižovatce větrů).

Mgr. Denisa Novotná

PROSTOR, nakladatelství s.r.o.

www.eprostor.com

Podobné příspěvky

Na Ladronce se včera již poosmé konaly čarodějnice

Afri

Druhou českou institucí zařazenou do proslulé anglické edice Director’sChoice je Západočeská galerie vPlzni

Petr Ondrášek

Balet Národního divadla chystá českou premiéru Sněhové královny Michaela Cordera

Afri