Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura

Richard Pachman – Pašije

Velikonoční příběh Ježíše Krista je námětem díla Richarda Pachmana, autora libreta i hudby, které je koncipováno jako koncertní představení skladeb v podání filharmonického orchestru, sboru a sólistů, v němž jsou hudební části propojeny četbou z Bible v podání herečky Libuše Švormové. Sólo party zpívají Dita Hořínková, Martina Kociánová, Richard Pachman a Andrej Beneš. Akademický sbor Žerotín řídí Pavel Koňárek, Moravskou filharmonii Olomouc diriguje Petr Šumník.

Richard Pachman – Pašije

Po scénickém oratoriu Mistr Jan Hus jsou Pašije se zpracováním přiběhu posledních dnů Ježiše Krista dalším duchovním projektem, který může inspirovat posluchače k zamyšlení nad současným světem, nad nerovnováhou duchovna a materiálna a především k návratu k tradicím,” dodává autor.

booklet - PasijePremiéra se uskutečnila v březnu 2016 v Olomouci, ve stejném roce vyšlo i dvojalbum Pašije / The Passion se záznamem premiéry. V roce 2021 vyšla na Supraphonline k Velikonocům kompletně remixovaná a remasterovaná verze nahrávky zvukového mistra Benjamína Kovaříka, která je zvukově obohacená oproti původní verzi.

RP

Ke stažení na: https://www.supraphonline.cz/album/620363-pasije-the-passion-live-remastered-2021

Na tomto linku bude v pátek 2.4. 2021v 17:00 přenášen on-line Pašijový koncert Dity Hořínkové a Richarda Pachmana z Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem: https://youtu.be/H4NcjtPhWg8

Další info:

www.richardpachman.cz

www.youtube.com/pachmanrichard

www.facebook.com/richardpachman

 

 

Podobné příspěvky

Ve čtvrtek začnou 26. Dny evropského filmu, zahájí je snímek Edmond

Afri

„Šili jste u Podolské?“

Jaroslav Hauer

Tip na netradiční výstavu: Fotografie najdete v Pivovarském muzeu

Afri