Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura

Schwab a Zonyga budou za příšeru

Nejdražší maska v českých muzikálech!

Kdo by neznal pohádkový příběh o Shrekovi, jeho Fioně, o Dračici, Oslíkovi či lordu Fargaadovi? Z filmu a televize každý, ale na české muzikálové scéně se nyní představí poprvé. A budou to samá nej! A asi největším překvapením budou masky a pohyblivá loutka dračice  o velikosti 4 metry na výšku a 6 metrů na šířku v ceně zhruba půl milionu korun.

 Radim Schwab a Jiří Zonyga se budou střídat v roli hlavního hrdiny Shreka a Hanku Křížkovou v roli Dračice alternuje Renata Podlibská..

“Když mi byla nabídnuta role Dračice, vlastně jsem film Shrek, podle kterého byl muzikál napsán, neviděla. Muzika je tak úžasná, že jsem se moc dlouho nerozmýšlela. Na mé roli, tedy Dračici je roztomilé, že díky lásce se promění ze zlé bytosti v zamilovanou, milou a přející,”

podotkla Křížková, jejíž role “příšerky” jí těší a vzala ji i pro skvěle udělanou muziku. Za sebou má více jak dvě desítky muzikálových rolí.“Když jsem přišel na zkoušku, navlékl na sebe ten pytel, co budu mít na sobě a koukl jsem se do zrcadla, nevěřil jsem svým očím. Vypadal jsem, jak kdybych přibral 150 kilo. Ale zase to bude hezké, veselé a pořádně si to užiju,” smál se zpěvák, který kvůli roli musel podstoupit také nepříjemné odlévání masky, podobně, jako ve Fantomovi opery. I tam v jedné částí ztvárňuje příšeru, či spíše děsuplnou podobu hlavního představitele.

Zajímavostí bezesporu je i to, že na maskách pracuje David Šestákkterý je autorem celé řady masek v televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Za výrobou scény pak stojí Jaroslav Svoboda z Pardubic. Show, kde na jevišti bude na 60 účinkujících a odehrávat se bude v monumentálních kulisách, jako je obrovská bažina, velkolepý zámek či dračí doupě, se za diváky vydá 21. dubna. Muzikál Shrek odstartuje v pražské Tip Sport Areně a pak se vydá po velkých halách od Plzně, přes Liberec, Brno, Hradec Králové, až po Zlín a Ostravu.

“Přestože tahle velká show plná skvělých masek, úžasné scény za miliony korun a hodně zajímavých efektů bude převážně na zimních stadionech, nepůjde o muzikál na ledě,”
 upozornila producentka Ema Krahulíková, která na podzim uvedla například velmi úspěšný muzikál   Zdeňka Bartáka Romeo a Julie a za sebou jich má celou řadu.

Na jevištích velkých českých měst v rámci Shreka se představí i celá řada dalších jmen, jako Ivana Jirešová, Viktor Dyk, Renáta Podlipská, Ondřej Bábor nebo třeba Kateřina Ujfaluši, jejímž tatínkem je slavný český fotbalista.

Více informací, včetně termín a vstupenek, najdou zájemci

http://www.musical-production.cz/play/10-shrek-musical-2018#tickets na facebooku či Instagramu. Na Facebooku a Instagramu https://www.facebook.com/MusicalProductionDivadloHybernia/ #shrekislivefoto: SHREK/Musical Production

Podobné příspěvky

Herec Jan Cina zve do zákulisí natáčení pohádky Čertí brko

Jaroslav Hauer

Manželé Barbora Hrzánová a Radek Holub spolu na jevišti. Divadlo Kalich uvede slavnostní premiéru hry Kočka v oregánu

Jaroslav Hauer

V „Husovce“ se otevřela galerie Centrum Pop Artu s díly světových autorů v čele s Andym Warholem

Šebík