Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura

Seriál Stylista nastavuje zrcadlo své branži

Seriál Stylista nastavuje zrcadlo branži, ve které je sebevražda nejčastější pracovní úraz

Artur je nejžádanější stylista v Česku. Perou se
o něj všechny módní magazíny a největší hvězdy touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl. On je nicméně toho názoru, že celebrity jsou individua bez vkusu a lidem, kteří jsou náhodou týden slavní, nemá smysl říkat, co si mají vzít na sebe. Za pár dní je totiž nikdo nepozná a budou zase chodit v teplákách. Takhle nějak si své místo na výsluní českého šoubyznysu představuje. Skutečnost je taková, že místo, aby navrhoval vlastní kolekce, oblíká své klienty do ošklivých šatů, které jsou dílem jiných. A přestože všechny postavy a události nového seriálu Stylista jsou smyšlené, není vyloučeno, že realita českého šoubyznysu je právě taková.

Osmidílný komediální seriál internetové televize MALL.TV je nemilosrdným svědectvím o tom, že dělat módu pro Čechy je nevděčná práce, kterou lze zvládat jen s patřičnou dávkou cynismu a nezdolné víry, že jednou se zadařit musí. Zvlášť když je člověk schopen si připustit, že jeho modely nemusí být dobré, zato musí ladit k ponožkám v sandálech. A v této sebereflexi dosahuje Artur mistrovských kvalit, což potvrzuje i jeho představitel Petr Vaněk. „S prostředím, ve kterém se pohybuje, si servítky nebere, a to mě na něm baví. Pro svůj úspěch je schopen udělat cokoli
a dopouští se přitom jediné chyby. Vždycky na to jde špatnou cestou,“
charakterizuje svou postavu herec, který si i přes scénářem předepsané nezdary natáčení užil. „Pro mě bylo důležité, že se sešla skvělá parta, protože ta utváří celkový dojem a atmosféru na place, na kterém se pak dobře pracuje. A na Stylistovi byl takhle pohodový každý den.“

Artur přitom není jediným, komu se i na červeném koberci lepí smůla
na paty. Zdárně mu sekunduje jeho manažer Boho v podání Michala Kerna. Ten pracuje ve firmě, jejíž obchodní činnost popsal scenárista seriálu Luděk Staněk jako: „prodej hadrů, ve kterých kdyby si Mareš sednul do svého ferrari, tak ho okamžitě zatknou, že auto ukradl.“ A jednoduché to nemá ani představitelka hlavní ženské role Petra Nesvačilová. Jako reportérka pořadu o celebritách Dee je odsouzena se do smrti ptát Evy Decastelo, jakého má psa a jakou používá zubní pastu. Velmi záhy však pochopí, že kýženého výsledku lze dosáhnout s minimální snahou a při zachování maximálního stylu. A svého zjištění se hodlá držet. Seriálovou čtveřici doplňuje Olo, nová slovenská krev českého módního průmyslu ztvárněná Andrejem Polákem.

Pod druhou hranou novinkou MALL.TV je podepsán bývalý šéfredaktor lifestylových médií a scenárista Luděk Staněk, režíroval ji Jakub Machala, loňský vítěz Ceny Anděl v kategorii Videoklip roku (Bára Poláková – Po válce), a producentsky zaštítil Milan Kuchynka. Nová internetová televize ji stejně jako již dříve ohlášený sitcom Hra uvede na podzim letošního roku.

Stylista

Počet a stopáž epizod: 8 x 11 min

Premiéra: říjen 2018

Trailer: https://youtu.be/ft83oQhkfIc

Režie: Jakub Machala

Scénář: Luděk Staněk

Dramaturg: Karel Spěšný

Kamera: Václav Fronk, Michal Bouška

Hudba: Jan Čtvrtník

Hrají: Petr Vaněk, Petra Nesvačilová, Michal Kern, Andrej Polák, Jana Plodková, Barbara Nesvadbová a další

Producent: Milan Kuchynka, Daniel Brogyányi, Kateřina Buzková

Střih: Davil Lorenz, Lucie Plaširybová, Martin Šlégr

Zvuk: Jan Rádr, Jiří Čupr, Josef Mašek, Jakub Johánek

Výprava: Petr Mazura, Lukáš Karásek

Masky: Barbora Černá, Jiřina Vlková

Podobné příspěvky

Hostem u knížete Metternicha II

Afri

Nová československá celovečerní pohádka „Když draka bolí hlava“ míří na filmový veletrh do Cannes

Jaroslav Hauer

Rozhovor s kazatelem z kostelu na lodi

Afri