Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Umění

Show a nová kolekce Blanky Matragi v Praze dne 11.11.2016

Portret MatragiNová show a kolekce Blanky Matragi jsou oslavou života, návratem ke kořenům i připomenutím nutnosti péče o planetu. Modely jsou inspirovány základními přírodními  živly – půdou, vodou, vzduchem a ohněm. Vedle designérské práce akcentuje i novátorské přístupy, stálé hledání a inspiraci moderními technologiemi. Nedílnou součástí řady modelů je využití inovativních  materiálů, které vznikaly ve spolupráci Blanky Matragi se světovými textilními firmami. Velkolepá show tak bude oslavou země v kombinaci nebývalou kreativitou, energií a technologiemi. Obecní dům Praha 11.11.2016 od 20 hodin.

„V mé 35leté tvorbě se atributy elementů vždy prolínaly ne­jen v mých oděvních a sklářských dílech, ale zároveň i v experimentálním průmyslovém designu. V této kolekci bych chtěla spojit své dosavadní zkušenosti a ukázat vývoj v mém tvůrčím procesu, obohacený o nejnovější technologie nejen v materiálech, ale hlavně v přístupu a používání mých autorských inovačních nápadů v 3D efektu s optickými iluzionistickými prvky,“ komentuje Blanka Matragi chystané odhalení nové kolekce

Celosvětově uznávaná oděvní designérka Blanka Matragi se ve své tvorbě opakovaně odkazovala na čerpání inspirace běžným životem a detailním pozorováním okolí. Ať už se jedná o dětství strávené na Vysočině u řeky Sázavy, nebo na následné poznání prostředí Libanonu, zemí Blízkého východu.

Fire 3Show “ELEMENTS” je  koncepčně propojená s aktuální kolekcí. Kombinuje zkušenosti z oděvní, sklářské i experimentální průmyslové tvorby. Představuje dynamický vývoj v autorčině tvůrčím procesu, umění z mála vydobýt maximum a v autorských kresbách a designu připomíná i autorčin titul akademické malířky. Kolekce je obohacená o nejnovější technologie s důrazným akcentem na nové materiály , ale také v používání inovativních nápadů při využití 3D tisku s efekty  optickými . Blanka Matragi představuje „živly“ v nejrůznějších výtvarných formách.

Představeno bude kolem 100 modelů, od Ready-To-Wear až po Couture večerní modely. V dnešní době se  luxusní couture tvorba a špičková konfekce navzájem inspirují a ovlivňují, proto jsem se rozhodla ukázat v této show tento proces, kdy budou předvedeny  od nositelných modelů pro den až po ty velké společenské. Kolekce je rozdělena na pět částí, přičemž každá je zasvěcená jednomu ze základních elementů. Pátá, závěrečná, bude patřit svatebním šatům.

Elements vizual(1)  Splash 1  Splash 3  Water 4

 Vstupenky zakoupíte na :http://www.matragi-elements.cz/

Podrobnější reportáž na: http://www.spycross.cz/lucie-vondrackova/

 

Podobné příspěvky

Čeští spisovatelé pomáhají dětem

Afri

Nádherné melodie, vtip a švih – to je opereta Veselá vdova

Jaroslav Hauer

Vlčí máky v obrazech, aneb 27 unikátních děl vydraží pro válečné veterány a další potřebné!

Jaroslav Hauer