Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura

TROSEČNICE, nová hra v repertoáru divadla Radka Brzobohatého

Divadlo Radka Brzobohatého uvedlo svou první premiéru v tomto roce – 30. ledna odehráli českou premiéru britské komedie Trosečnice. V režii Jakuba Nvoty se poprvé na jevišti DRBu představila  Veronika Žilková.

Spolu s Annou Kulovanou, Pavlínou Mourkovou a Kateřinou Peřinovou prožijí nejdivočejší teambuildingovou akci, jakou si dokážete představit. ,,I zkoušení bylo dobrodružnější než obvykle, na premiéru jsme si museli počkat, když před generálovým týdnem Anička onemocněla a to tak ošklivým bacilem, že nebylo možné ani dozkoušet natož odehrát. A tím, že to bylo před Vánocemi, všichni se pak rozprchli různě na hory a do tepla, Jakub začal zkoušet v Bratislavě… a proto se nejbližší termín i s týdenním zkoušením našel až na konci ledna.” upřesnila ředitelka DRBu Romana Goščíková.

,,Ale už včera na veřejné generálce Trosečnice hezky vyběhly mezi lidi a začaly získávat své fanoušky. Zejména ženám toto představení nabízí možnosti souznění i katarze.” A co říká o tom, co zažívají Trosečnice na ostrově Veronika Žilková? A přežila by v divočině?

,,Ztroskotání na pustém ostrově je situace, která vás vyhodí z vašeho komfortu, takže začnou fungovat úplně jiné vlastnosti, než které používáte v normálním životě. A já si myslím, že bych přežila, jsem z hodně dětí a měla jsem hodně dětí, takže jsem poměrně odolná.”

Veroniku přišel na premiéru podpořit její partner Josef Holomáč i syn Vincent Navrátil s přítelkyní. V hledišti se dobře bavila řada známých tváří – herečka Jana Bernášková s manželem Rudolfem Merknerem, manželé Rosákovi, herečka Michaela Dolinová, Alex Mynářová, kterou doprovodil herec Milan Enčev, ad. Nechyběli ani manžel Romany Goščíkové režisér Karel Janák a umělecký šéf DRBu, partner Aničky Kulované – Lukáš Burian.

Anička nám ke zkoušení řekla: ,,Trosečnice mi přišly do života poměrně nečekaně, avšak o to intenzivněji. Poprvé zkoušení se slovenským režisérem Kubou Nvotou. Jeho harmonická energie v kombinaci s elementy nás čtyř trosečnic, vytvořila představení silné jako vábení Sirén na moři zároveň dojemné jako západ slunce tamtéž. Má postava Julie je všechno, co já nejsem. Organizovaná, předpřipravená, skrývající emoce. A přece máme mnoho společného: silná touha po lásce a překvapivá pointa v závěru hry. Ale na to už se pojďte podívat do divadla.:)’’

Anotace komedie Trosečnice – Tim Firth

Čtyři úspěšné manažerky ztroskotají na pustém ostrově. Čtyři ženy s nejrůznějším rodinným zázemím. Jedna z nich má doma dvojčata, druhá se bojí, jestli ji nepodvádí manžel, třetí je osamělá a kousavá, čtvrtá po nervovém zhroucení. V náročných situacích, které na ně přežití v přírodě klade, se ukazují i jen běžné negativní charakterové vlastnosti jako život ohrožující. Komedie Tima Firthe je plná bláznivých okamžiků a dramatu s prvky černého humoru.

překlad: Kateřina Holá
režie: Jakub Nvota
Scéna: Tom Ciller, kostýmy: Lucie Herejtová
Hudba: Mario Buzzi
Hrají: Veronika Žilková, Anna Kulovaná, Pavlína Mourková a Kateřina Peřinová.

Fotogalerie: fotokredit PRSoup

Eva Polívková

Podobné příspěvky

Osmaosmdesátiny legendární Hany Hegerové oslavíme speciálními koncerty

Jaroslav Hauer

Existenciální román Alberta Camuse Cizinec

Redakce

Národní galerie v Praze po změně vedení

Petr Ondrášek