Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

Troufnete si mezi piráty? Sirény, Kraken, bůh moří a jeden ztracený námořní kapitán

Elias mezi piraty

Troufnete si mezi piráty?

Sirény, Kraken, bůh můří a jeden ztracený námořní kapitán v nové knize Veroniky Krištofové s kouzelnými ilustracemi Jany Moskito!

Eliáš má velký sen. Chce se stát námořníkem 

Jenomže hubenému klukovi ze sirotčince, který ještě ke všemu nemá pravou ruku, práci na lodi nikdo dát nechce. Když ale v přístavu potká Angeliku, dceru obávaného piráta, neváhá ani vteřinu. To je přece ono! Zkusí to u pirátů! Spolu s Angelikou, kuchařem Krevetou a s „domácím mazlíčkem” Sultánem se vydá na dobrodružnou mořeplavbu. Mají za cíl jediné – najít Angeličina otce, kapitána Flinta, který před časem zmizel během hrůzostrašné bouře.

Vydejte se na nebezpečnou výpravu plnou zrádných hlubin, kde vám do cesty vstoupí nejedna mořská nestvůra, která všechno pořádně zašmodrchá. Podaří se Eliášovi překonat všechny překážky a kapitána Flinta zachránit?

Napínavý příběh pro všechny holky a kluky od 8 let právě teď na www.epocha.cz 

Novinku Eliáš mezi piráty má na svědomí spisovatelka a zakladatelka projektu Besedarium, Veronika Krištofová. S Eliášem se  mohou čtenáři setkat dokonce i osobně a to prostřednictvím besed, dílen a divadelního představení, které autorka nabízí knihovnám nebo školám díky svému projektu Eliášův svět.

Okouzlující kresby v knize má na svědomí ilustrátorka Jana Moskito. V berlínském nakladatelství Schwarzkopf & Schwarzkopf vyšlo přes 100 titulů s jejími ilustracemi nebo obálkami, čeští čtenáři si zase mohou pamatovat její ilustrace v knihách A. Sapkowského pro nakladatelství Leonardo.

Podobné příspěvky

Bolek Polívka a Milan Lasica spolu září ve hře Klíště, v Praze bude premiéra v září

Afri

Open air Mladí ladí jazz již zítra 9. září od 15.00 hodin na pražském Výstavišti

Afri

Hostem impro talk show 321jedem! bude tanečník a choreograf Marek Zelinka

Afri