Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Umění

Manželka šéfa hradního protokolu vystavuje obrazy v chorvatské Rijece!

Damar Ditetova, vernisaz
Frekvence 1: Manželka šéfa hradního protokolu vystavuje obrazy v chorvatské Rijece! Vernisáže se zúčastnili přední chorvatští politici. V chorvatské Rijece začala v úterý výstava české výtvarnice a designérky Dagmar Dítětové nazvaná Exhibiton 2021. V nově postaveném hotelu Hilton Rijeka Costabella ji podle informací Frekvence 1 zahájil starosta města Marko Filipovič, pověřený český velvyslanec Slavomír Goga nebo Vladimír Bílek, poslanec chorvatského parlamentu za českou menšinu.
Manželka šéfa hradního protokolu vystavuje obrazy v chorvatské Rijece! 
Dítětová, která je manželkou šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše, maluje abstraktní obrazy a speciálně pro výstavu v Rijece jich přivezla dvacet. “Je pro mě obrovskou poctou tu dnes s vámi všemi být a představit vám svou novou kolekci obrazů, inspirovanou momenty a zajímavými okamžiky mého života. Věřím, že i vám moje díla připomenou důležité chvíle vašeho života a zážitky na tomto krásném místě,” prohlásila podle Frekvence 1 na vernisáži Dítětová.
“Je to krásné, že český majitel hotelu myslí na propagaci českých umělců,” řekl na vernisáži pověřený velvyslanec v Chorvatsku Slavomír Goga, který si zároveň pochvaloval, že letos do Chorvatska dorazilo přes 700 tisíc Čechů, což je po pandemii velký úspěch.
Dagmar Dítětová se kromě malování věnuje také designu a květinovým výzdobám svateb či jiných společenských událostí. Profesi se věnuje už přes 20 let.  Za Vladimíra Kruliše je provdaná čtyři roky.
Luboš Procházka

Podobné příspěvky

A je to ! v Grévinu

Jaroslav Hauer

Národní muzeum představilo novou výstavu Rytíři nebes, připomene letce Royal Air Force

Afri

V centru Prahy odstartoval VáclavART

Afri