Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Reportáže Události Zajímavosti

Světoznámý fotograf Jan Saudek vystavuje své akty v Malostranské besedě

Od soboty 29. 3. probíhá v pražské Malostranské besedě pod názvem “Odhalení”, zcela unikátní výstava. Fanoušci světoznámého fotografa Jana Saudka mohou navštívit renesanční podkroví Malostranské besedy a shlédnout zde expozici fotografií a obrazů Jana Saudka. Kromě autorových klasických snímků a obrazů, jsou zde k vidění též saudkovy kostýmy a rekvizity, které používá při focení.

Dalším z šlágrů výstavy je Saudkova korespondence a poznámky z jeho knih, které  jsou veřejnosti představené v premiéře. Expozici dále doplňuje projekce filmů o Janu Saudkovi, na kterou mohou návštěvníci zajít do videokavárny Trick bar, která se nachází v druhém patře Malostranské besedy. Osmasedmdesátiletý Saudek patří mezi celosvětově velice respektované a uznávané fotografy. Námětem jeho kolorovaných snímků jsou především akty žen, které jsou mnohdy lidově řečeno “krev a mléko”. Výstava je otevřena  až do 31. května, denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Základní vstupné činí 150, snížené 90 korun. Děti do tří let mají vstup zdarma. Třešničkou na dortu celé výstavy, je možnost se na červeně potaženém křesle, které je zde pro tento účel instalováno přímo pod vikýřem, pokusit nafotit vlastní akty. Žena z vybrané vítězné fotografie dostane jedinečnou možnost se nechat nafotit nahá, právě mistrem aktů –  fotografem Janem Saudkem.

 

Text /foto:                                                                                                                          Vít Hassan

Podobné příspěvky

NOVÝ PEUGEOT e-EXPERT

Afri

Luba Skořepová oslavila 91. narozeniny ve vířivce!

Afri

Dejdar ani teď nepolevuje. Práce má hodně, natáčí a dokonce přijde i Ozzákovo pivo

Jaroslav Hauer