Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura

V pražské Lucerně proběhne série Naprosto Bezpečných hudebních koncertů za účasti publika

Lucerna

PRAHA – Iniciativa Cesta ze tmy, jejímž cílem je obnovení kulturních představení v Česku, slaví velký úspěch. Jejím představitelům se podařilo získat veškerá povolení k provozu mobilní laboratoře  schválení provozu na KHS, SZU  Magistrátu a dokonce příslib udělení výjimky MZ    tomu, aby v pražské Lucerně proběhla série koncertů předních tuzemských umělců. A to i za účasti publika. Podmínkou je, že všichni přítomní absolvují v den koncertu PCR test s negativním výsledkem. Cena tohoto testu je zahrnuta ve vstupném. Prvním koncertem bude vystoupení Olgy Lounové v pátek 23. dubna.

Cesta ze tmy: V pražské Lucerně proběhne série Naprosto Bezpečných hudebních koncertů za účasti publika

„Vymysleli jsme sofistikovaný systém, který zajistí, že nikdo z přítomných nebude pozitivní na Covid 19. Díky tomu se tak Lucerna stane nejbezpečnějším a nejotestovanějším místem v České republice. Na každý koncert má příslib povolení pustit do Lucerny tisícovku diváků. Věřím, že všem ukážeme, že máme cestu k tomu, aby se v Česku situace kolem konání kulturních a společenských akcí začala pomalu vracet do normálu,“ říká Karel Luxík, který za iniciativou Cesta ze tmy stojí. „Cena vstupenky je 990 korun, z nichž 450 korun je cena PCR testu, který návštěvníci koncertu musejí absolvovat ve stejný den, kdy se koná koncert v naší laboratoři, která bude kousek od Lucerny. Test se provádí stěrem z ústní dutiny, což by měli ocenit především ti, kterým vadilo odebírání vzorku z nosu. Výtěžek z koncertů bude pak použit na závěrečný ples pro zdravotníky z první linie, kterým by se v květnu měla celá série koncertů v Lucerně uzavřít,“ vysvětluje Luxík. „Podle statistik se nám testováním všech účastníků koncertů podaří odhalit desítky pozitivních případů. Tím, že je identifikujeme pak zabráníme vzniku desítek těžkých hospitalizací a zachráníme i nějaké životy. A to je na téhle akci to úplně nejdůležitější,“ dodává Karel Luxík. Ten si tento systém už vyzkoušel na fotbalové Slavii, pro kterou testuje všechny návštěvníky jejich fotbalových zápasů.

Pořadatelům se  podařilo v Lucerně zajistit vystoupení špiček tuzemské populární hudby. „Snažili jsme se program poskládat tak, aby si tam každý našel to své. Takže postupně vystoupí například Olga Lounová, Janek Ledecký,  Rybičky 48, Monkey Business, ale třeba i Jaroslav Uhlíř nebo rocková opera,“ vysvětluje Luxík. Koncerty startují 23. dubna a konají se vždy v pátek, sobotu a neděli. Závěrečný ples pro zdravotníky se pak uskuteční XX. Května. Lístky je možné zakoupit v síti Tisketstream.

 

Program koncertů:

23.4. – Olga Lounová

24.4. – Janek Ledecký

25.4. – RockOpera – Vymítač

30.4. – Václav Neckář a Bacily

1.5. – Jaroslav Uhlíř

2.5. – kapela Jelen

 

Podobné příspěvky

Dvořákovu Prahu zahájí impozantní Svatební košile

Jaroslav Hauer

NOVÉ PŘÍHODY HEREČKY SANDRY POGODOVÉ A JEJÍHO TATY RICHARDA POGODY  

Afri

Suchý a Martinová coby gratulanti k výročí Fine Gospel Time Zuzany Stirské

Šebík