Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Výtvarné umění ČR

Třetí nejlepší česko-slovenský mrakodrap je z Kolína

mrakodrap

Vítězem superfinálového kola mezinárodní soutěže HSF System Modelium a ceny v hodnotě 25 000 Kč je SPŠS Havířov. Druhé místo získala SPŠ stavebná a geodetická Košice a bronzový stupínek obsadila OSŠP a mediální tvorby Kolín s.r.o. Cenu veřejnosti obdržela SOŠ technická Námestovo. Do 15. ročníku soutěže ve stavbě modelů z vlnité lepenky na téma „Nejvyšší mrakodrap Evropy“ se přihlásilo celkem 49 týmů ze 34 středních škol z Česka a Slovenska.

Do superfinálového kola mezinárodní soutěže HSF System Modelium se probojovala nejlepší česko-slovenská osmička ve složení SŠ polytechnická Brno, SPŠS Havířov, OSŠP Kolín, SPŠS Pardubice, SPŠ stavebná a geodetická Košice, SOŠ technická Námestovo, SPŠS Nitra, SPŠS Žilina.

„Nastupující stavařská generace předvedla osvěžující a kreativní tvůrčí nápady, které jsou příslibem, že budoucnost českého a slovenského stavebnictví je v těch správných rukou. Prostřednictvím soutěže se snažíme prohlubovat pozitivní vztah mladých lidí ke stavebnímu řemeslu a když se podíváme na všechny superfinálové modely, tak naše soutěž tuto hlavní myšlenku bezezbytku naplňuje,“ uvedl Tomáš Kosa, ředitel a místopředseda představenstva stavební skupiny HSF System, která je pořadatelem a generálním partnerem soutěže.

Superfinálové kolo ovládla a první místo v 15. ročníku mezinárodní soutěže HSF System Modelium získala SPŠS Havířov. Za prvenství si odnesla jako první v historii této soutěže speciální Putovní pohár HSF System Modelium a cenu v hodnotě 25 000 Kč. Na druhém místě oceněném částkou 15 000 Kč skončila SPŠ stavebná a geodetická Košice. Bronzový úspěch a 10 000 Kč pak putuje do OSŠP a mediální tvorby Kolín s.r.o. Cenu veřejnosti a 5 000 Kč obdržela SOŠ technická Námestovo.

V letošním ročníku mezinárodní soutěže české a slovenské týmy tvořily originální stavbu z vlnité lepenky na téma: „Nejvyšší mrakodrap Evropy.“ Mezinárodní superfinále proběhlo 20. června v ostravských Dolních Vítkovicích (Kavárna U6). Všechny superfinálové modely (doplněné o čtyři další modely z národních finálových kol) může veřejnost obdivovat v rámci nové expozice Malého světa techniky. Výstava nejlepších staveb ze soutěže HSF System Modelium 2023 tam bude k vidění od 23. června až do 3. září 2023.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže je stavební skupina HSF System. Hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

Stavební skupina HSF System

Mezinárodní stavební skupinu HSF System tvoří česká stavební společnost HSF System (vznikla v roce 2002) se sídlem v Ostravě a slovenská stavební společnost HSF System SK (vznikla v roce 2010) se sídlem v Žilině. Stavební skupina HSF System má další pobočky v Praze, Brně, Plzni, Bratislavě, Prešově a Nitře. Zaměřuje se na generální dodávky staveb a realizuje kompletní střešní a fasádní pláště moderních objektů včetně jejich rekonstrukcí. Správu budov zajišťuje prostřednictvím společnosti SK Facility. Developerské projekty realizuje pod značkou ANTRACIT.

Česká společnost HSF System je držitelem Ceny hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost za rok 2022 v kategorii firem do 250 zaměstnanců. Rating Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství RABF za roky 2018-2022 zařadil společnost HSF System a.s. na 10. místo mezi 1235 posuzovanými stavebními firmami v České republice. Společnost HSF System získala také prestižní titul Stavba roku 2020. Ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem titulu EY Podnikatel roku 2016 MS kraje. Slovenská společnost HSF System SK se opakovaně umístila v žebříčcích TREND Top 100 a Eurostav mezi předními stavebními firmami na Slovensku. Tomáš Kosa, jednatel společnosti HSF System SK, která patří do mezinárodní stavební skupiny HSF System, se dostal mezi šestici finalistů prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2022 na Slovensku.

Developerská skupina ANTRACIT

Česko-slovenská developerská společnost ANTRACIT se zaměřuje na individuální řešení dle přání klienta. Do jejího portfolia patří logistické, výrobní a administrativní projekty na území České a Slovenské republiky. Pro koncové klienty připravuje developerské projekty na vlastních pozemcích. U každého projektu zajistí komplexní služby od návrhu a úpravy využití prostoru přes zpracování projektové dokumentace, vlastní výstavbu až po správu a údržbu nemovitosti. Referenční projekty: ANTRACIT House, Ostrava; IANP, Ostrava; ANTRACIT Point, Žilina; ANTRACIT Senec.

Lukáš Klapil

Podobné příspěvky

Karel Šlenger vystavuje v Klatovech

Petr Ondrášek

Retrospektiva Jana Hendrycha v galerii na Klenové

Petr Ondrášek

Jak to vlastně bylo s Ferdou Mravencem a broukem Pytlíkem? 

Afri