Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Výtvarné umění Praha

Galerie Kvalitář zve na výstavu Antonína Tomáška – TOUCH

kvalitar

kvalitarGalerie Kvalitář se od června otevře v plné šíři, krom dvou výstav autorského designu můžete navštívit i nový, rozšířený, depozitář umění. Samostatná výstava Antonína Tomáška nazvaná TOUCH, pomyslným dotekem probouzí naši citlivost vůči prostoru a předmětům. Autor se ptá, čeho se dotýkáme my a co se dotýká nás. Jak se rodí náš vztah k objektům, jak se proměňuje a jak se vytrácí. Jakou možnou odpověď nabízí inspirativní východiska designu, kde důležitou roli hraje naše paměť a fyzická zabydlenost.

kvalitarVýstava v galerii Kvalitář mapuje volnou tvorbu designéra Antonína Tomáška, který se dlouhodobě věnuje práci s porcelánem a keramikou. V rámci nových realizací, jako jsou Kostky, Vlna, Ryby nebo Buvolí hlava a další, autor pracuje s kontextem designu, sochy i novými médii.

Od pondělí 31. 5. je galerie otevřená v plném rozsahu a můžete nás navštívit kdykoliv, dle otevíracích hodin.

Galerie se po delším čase, otevírají v plném rozsahu a Kvalitář dokonce svůj prostor rozšiřuje. Nově uvidíte umění nejen ve dvou výstavních sálech, ale i ve dvou depozitářích uměleckých děl. 

Období dlouhé zimy a pandemických opatření jsme využili k rekonstrukci, úklidu a inventuře, která konec konců k jaru patří.

Kvalitář je platforma pro umění, design a architekturu

Aktivity Kvalitáře propojuje výrazné architektonické studio, které nyní pracuje na realizaci několika unikátních projektů. Jedním z nich je architektonické řešení a realizace rodinného domu v Hoděšovicích, které reprezentuje moderní vyjádření lineárního vesnického stavení.

Těšíme se, že léto strávíme v našem průchodu a na dvorečku, a že se opět budeme moct potkat v hojnějším počtu.

Marek Habr, architekt a spolumajitel galerie Kvalitář.

Podobné příspěvky

Labutí jezero v provedení Moscow City Ballet v Praze

Jaroslav Hauer

Elly – zpěvačka, na kterou se můžeme těšit!

Ewa Farna, Support Lesbiens a Nebe se společně rozjedou po českých a moravských koncertních pódiích

Afri