Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Výtvarné umění Praha

Pavel Kryz – BEATA SOLITUDO / BLAŽENÁ SAMOTA

pavel-knyz

Výstava akademického malíře, Pavla Kříže/PavelKryz/ představuje kolekci obrazů a kreseb z posledních deseti let. Ukazují zdánlivě všední situace ztvárněné v nečekaných souvislostech. V obrazech se prolínají obyčejné děje s příběhy, které mohou působit až znepokojivě a vyvolávat nejistotu a otázky, co všechno se stane nebo co by mohlo stát a co asi vzniklé vztahy naznačují. Kryz tak navazuje na stále živý odkaz magického realismu počátku minulého století, který překvapoval zvláštními, nečekanými a na první pohled nepochopitelnými vztahy.

Pavel Kryz pražský rodák, absolvent AVU, atelieru figurální malby, malíř a grafik je zastoupen v evropských galeriích a soukromých sbírkách na celém světě. Absolvoval studijní a stipendijní pobyty ve Švýcarsku, Německu, Francii a itálii.

Po mnoho let pracuje ve svém atelieru v centru Prahy.

Web: Pavel Kryz

Facebook: https://www.facebook.com/kryzpavel/ 

Galerie v přízemí Novoměstské radnice

OTEVÍRACÍ DOBA:

út – ne 10 – 18 hod (mezi 12. – 13. hod 30 minut polední pauza)

VSTUPNÉ: 

plné 50 Kč / snížené 20 Kč / rodinné 100 Kč

Vstup do Galerie v přízemí je z průjezdu z Vodičkovy ulice po dvou schůdcích. Pro vjezd a výjezd invalidního vozíku je možné si zapůjčit u ostrahy Novoměstské radnice ližiny /vstup do vrátnice z nádvoří vlevo/.

 


Podobné příspěvky

Expozici barokního umění NG Praha ve Schwarzenberském paláci mají před revitalizací návštěvníci možnost vidět už jen do 6. ledna.

Petr Ondrášek

Do aukce míří vzácný expresivní obraz Emila Filly – Hráči šachu

Afri

Aukční den 86 Galerie KODL v neděli 28. listopadu od 12 hodin

Afri