Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Výtvarné umění Praha

Vnitroblock přivítá syrovou abstraktní tvorbu dvou nadějných malířů  

Vnitroblock přivítá syrovou abstraktní tvorbu

Lukáš Kania a David Čáp jsou dva mladí malíři, které spojuje jednoduchost a hra s náhodou. Ve své ryze abstraktní tvorbě různým materiálům, aby samy vytvářely náhodné struktury bez jejich plné kontroly. Jejich nejnovější tvorbu budou moci diváci vidět v kulturním prostoru Vnitroblock do 30. listopadu 2021.

Lukáš Kania
Lukáš Kania

Vnitroblock přivítá syrovou abstraktní tvorbu dvou nadějných malířů
 
Oba malíři nacházejí v současné době uspokojení v abstrakci, kterou ale rozvíjejí dál na základě řemeslné propracovanosti. Jejich hlavním společným jmenovatelem je jednoduchost konečného výstupu. Důvěřují materiálům a především sami sobě.

Lukáš v průběhu času přešel z realistické tvorby do jej naplňující abstrakce. K tvorbě má nastaveny dva stěžejní přístupy. Prvním je složitá a vypočítaná manipulace, druhým naopak ryzí náhoda, překvapení a akce. Lukáš nepatří mezi autory jednoho stylu, který by podle něj mohl propadat do manýry.

David Čáp
David Čáp

David se ve své tvorbě věnuje malbě a tetování. Hledá vlastní techniky a propojuje zdánlivě nekombinovatelné postupy. Podstatná je pro něj barevnost a inspirace při pozorování jeho okolí. Na malířském plátně pracuje s externími materiály jako například s pískem a bahnem.

Oba autoři za sebou mají řadu samostatných výstav a nyní se společně poprvé potkají nejen v tvorbě, ale i na výstavě. Vernisáž proběhne 30. listopadu 2021 od 19h v prostorách holešovického Vnitroblocku. Návštěvníci budou mít následně možnost shlédnout díla do 12. 2. 2022.Vnitroblock přivítá syrovou abstraktní tvorbu dvou nadějných malířů
 
KANIA ~ ČÁP
30 / 11 / 2021 / 19:00 / Vnitroblock
Kurátor: Vojtěch Fiala
Na vernisáži zahraje Antonie Lechér /dreamy electronic/

Dominika Bernatková

Podobné příspěvky

Milan Grygar ve Veletržním paláci

Petr Ondrášek

CHODOVSKÁ TVRZ VYSTAVUJE 4 GENERACE: KMENTOVI A ZOUBKOVI

Petr Ondrášek

Cesta k Vysoké hře Josefa Šímy v NG Praha

Petr Ondrášek