Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

Žebříček pěti nejoblíbenějších knih Jojo Moyesové

Bestsellery Než jsme Tě poznala, Poslední dopis od tvé lásky, Stříbrná zátoka aj. zná celý svět! Který z románů  Jojo Moyesové milují fanouškové nejvíce a proč…?

Jojo Moyesová je britská spisovatelka působící v oblasti literatury od roku 2002. Těší se nemalé oblibě, její romantické příběhy byly vydány v třiceti pěti zemích po celém světě a s pravidelností se umísťují na předních příčkách evropských i amerických žebříčků bestsellerů. Nejedná se o klasickou červenou knihovnu! Zaznamenáte vážnější podtext a ojedinělé velké činy.

Podle Československé databáze knih si páté místo vysloužila Stříbrná zátoka (z roku 2015) s neuvěřitelným hodnocením 78% úspěšnosti. Román Vás okouzlí jedinečnou atmosférou: velryby, plejtváci, moře, lodě, klid. Autorka dokáže zaujmout nejen pohádkovým místem, ale i fantastickou záplatkou. Určitě stojí za přečtení.

U čtvrtého, třetího a druhého místa nalezneme v hodnocení pouze nepatrné rozdíly. Čtvrté místo obsadil Poslední dopis od tvé lásky (z roku 2013) s 87% úspěšnosti. Dílo získalo prestižní britské ocenění Romantic Novel of The Year Award a rozhodně zahřeje u srdíčka! Na třetím místě najdeme novinku Jeden plus jedna (2016) s hodnocením 88% úspěšnosti, kde autorka vsadila na rodinné drama a setkala se tím s ohromným úspěchem. Stříbrná medaile patří titulu Dívka, jíž jsi tu zanechal (hodnocení 89%) z roku 2015. Kniha je rozdělena do dvou rovin a každý čtenář si tak přijde na své. Samozřejmě nepostrádá drama, obezřetný humor, dávku lítosti a kopec lásky.

Nejlépe hodnocenou knihou Jojo Moyesové je milostný příběh Než jsem Tě poznala (2013) s fascinujícím hodnocením 93% úspěšnosti. Neuvěřitelně silné a dojemné vyprávění! Není co vytknout! Bestseller se díky obrovské oblibě dočkal i filmového zpracování a oslovil tak další řadu nových fanoušků.

Ať už si vyberete jakoukoliv z knih Jojo Moyesové, budete nadšení! Všechny zmiňované romány jsou nadprůměrně hodnoceny, budou Vás neskutečně bavit a teď už pouze záleží, kterému dáte přednost…?

Zdroj: http://www.cbdb.cz/

Miriam Blahová

Podobné příspěvky

Když se spojí tři profesionální umělci

Šebík

Další smrt v seriálu Černé vdovy: Jan Hájek spadne z balkónu! Jak se točila kaskadérská scéna?

Afri

Rouška na Lennonově zdi

Afri